Ливърпул си отмъсти на Астън Вила за разгромната загуба през октомври с 2:7 и се изкачи до четвъртото място във Висшата лига.

Мърсисайдци постигнаха пълен обрат над бирмингамци на "Анфийлд" и прекъснаха ужасяващата си домакинска серия от 6 поредни загуби.

Гостите откриха резултата в края на първото полувреме, когато точен бе Оли Уоткинс (43‘). Мохамед Салах възстанови равенството в 57-ата минута, а в добавеното време на двубоя Александър-Арнолд донесе така ценния успех за "червените".

Това е първа победа за шампионите у дома от 8 мача насам, като последният път, когато спечелиха 3-те точки на "Анфийлд", бе на 16 декември при успеха над Тотнъм с 2:1. През този период те записаха 6 загуби и 2 равенства.

Астън Вила на моменти показа добра игра, а веднъж и късметът обърна гръб на тима, воден от Дийн Смит, след като Трезеге нацели страничната греда.

Бирмингамци заемат 10-ата позиция във временното класиране с актив от 44 точки, докато Ливърпул се върна в топ 4 с 52 пункта.

Домакините започнаха срещата по-агресивно и бяха близо до това да открият резултата в 13-ата минута.

Капитанът на бирмингамци Тайрън Мингс действа разколебано пред собственото си наказателно поле, което позволи на Мохамед Салах да излезе очи в очи с Емилиано Мартинес. Египтянинът пусна топката покрай стража на Вила, но тя мина встрани от целта.

В средата на първото полувреме Конса се озова на много добра позиция при центриране от пряк свободен удар, но изстрелът му с глава се оказа твърде слаб, за да затрудни Алисон.

Малко след като измина половин час игра Трент Александър-Арнолд стреля опасно от фаул, но със сетни усилия Мартинес успя да избие в корнер.

Въпреки че домакините владееха инициативата, "виланите" поведоха в резултата в края на първата част. Джон МакГин намери много добре връхлитащия Уоткинс, който стреля по земя, и след не особено убедителната намеса на Алисон, кълбото се озова в мрежата на мърсисайдци.

Преди почивката същото стори и Роберто Фирмино, но попадението му бе отменено заради засада по-рано в атаката.

Ливърпул се хвърли в търсене на гол още от началото на второто полувреме и след няколко неуспешни опита, Мохамед Салах възстанови равенството в 57-ата минута.

Анди Робъртсън стреля от движение, а египтянинът много предвидливо зае позиция в близост до вратата. Именно там попадна топката след първоначалната намеса на Емилиано Мартинес и Салах я вкара на опразнената врата.

Само 5 минути по-късно гостите отново можеха да излязат напред в резултата. Трезеге отправи хубав изстрел от пеналтерията, който обаче разтресе лявата греда на мърсисайдци.

До края на срещата и двата отбора потърсиха победния гол и все пак до него стигнаха домакините. В първата минута от добавеното време мърсисайдци обсадиха противниковата врата и на няколко пъти се разминаха с гола. След разбъркване в наказателното поле топката попадна в краката на Трент Александър-Арнолд, който с мощен и добре насочен удар парира Емилиано Мартинес за крайното 2:1.

Ливърпул – Астън Вила 2:1

0:1 – Уоткинс 43‘

1:1 – Салах 57‘

2:1 – Александър-Арнолд 90+1‘

Ливърпул: Алисон, Александър-Арнолд, Филипс, Кабак (Шакири – 89‘), Робъртсън, Милнър, Фабиньо, Вайналдум (Тиаго – 70‘), Салах, Фирмино (Мане – 75‘), Жота

Астън Вила: Мартинес, Кеш, Конса, Мингс, Таргет, Луис, Накамба (Баркли – 66‘), Траоре (Ел Гази – 68‘), МакГин, Трезеге (Рамзи – 82‘), Уоткинс