Херта надви Ливърпул с 4:3 в голов трилър в Австрия и вгорчи завръщането на Върджил ван Дайк след тежка контузия.

Сантяго Аскасибар и Суат Сердар, който вкара великолепно попадение, дадоха солиден аванс на германците в 21-ата и 31-ата минута, но Червените бързо изравниха.

Садио Мане обаче намали в 37-ата минута, а в 42-ата Такуми Минамина възстанови равенството, като и двамата се разписаха с прецизни изстрели.

След паузата обаче, на сцената излезе Стеван Йоветич, който вкара два гола за Херта, а попадението на Алекс Окслейд-Чембърлейн само направи поражението на мърсисайдци по-почетно.

Ван Дайк влезе в 69-ата минута, а на терена се завърна и колегата му в защитата Джо Гомес, който също се възстановяваше от тежка травма и се появи в игра по същото време.

Съставът на Ливърпул: Келехер (46 Адриан), Александър-Арнолд (61 Гордън), Матип (46 Р. Уилямс, 69 Ван Дайк), Конате (46 Филипс, 69 Гомес), Цимикас (46 Робъртсън), Елиът (46 Джоунс), Милнър (61 Н. Уилямс), Кейта (61 Кларксън), Салах (61 Жота), Минамино (46 Окслейд-Чембърлейн), Мане (61 Мортън)