Ливърпул започна с впечатляваща победа 8-ия кръг във Висшата лига, след като сраци Уотфорд с 5:0 като гост в дебюта на Клаудио Раниери начело на Стършелите.

Червените тотално доминираха и логично спечелиха, за да увеличат актива си до 18 точки и поне временно начело в класирането.

Мохамед Салах отново вкара страхотен гол, а даде и асистенция. Садио Мане стигна до юбилейното си попадение, а Роберто Фирмино се разписа на два пъти. Така мърсисайдци станаха първият английски отбор, който в 7 поредни визити във всички турнири вкарва поне по 3 гола.

За Ливърпул се завърна Трент Александър-Арнолд, а Джеймс Милнър стартира в средата на терена. Куивин Келехър замени Алисон на вратата, Роберто Фирмино действаше в нападение, а Диого Жота все пак бе на пейката, което бе добра новина.

Още в началото стана ясно, че класата на Червените е твърде голяма за Стършелите и логичтото се случи бързо. В 9-ата минута Салах се справи с Роуз, след което даде отличен пас към Садио Мане, който с прецизен удар реализира в далечния ъгъл. Гол №100 за сенегалеца във Висшата лига!

Малко след това Салах стреля точно, но Фостър изби. Гостите доминираха, като в 18-ата минута имаха 87% владение на топката. По същото време Салах бе докоснал топката 21 пъти, а звездата на домакините Исмайла Сар едва веднъж.

Уотфорд не успяваше да стигне до вратата на съперника и в 37-ата минута Ливърпул вкара отново. Масина загуби лесно топката, Мане изведе Милнър по крилото, а ветеранът подаде отлично пред вратата, където Фирмино засече отблизо за 2:0.

Малко преди почивката Кейта стреля отдлаче, топката рикошира в Куцка и срещна напречната греда. Късмет за домакините, които изоставаха само с два гола след първото полувреме.

Втората част започна със слаб удар на Александър-Арнолд, а малко по-късно Салах потърси далечния ъгъл, но Фостър изби отлично в корнер. Ливърпул продължаваше да доминира и скоро вкара за трети път. Робъртсън центрира, а Каткарт отклони към собствената си врата. Фостър успя да избие, но Фирмино реагира най-бързо и вкара втория си гол в мача.

След това дойде моментът на Салах. Както и срещу Ман Сити нападателят преодоля няколко съперници, след което стреля неспасяемо в далечния ъгъл. Страхотен гол и 4:0 за Червените и 7-и гол на Мо в първенството! Шоуто на египтянина продължаваше с пълна сила.

Ливърпул обаче не смяташе да спира дотук. Последваха нови удари на Мане и Александър-Арнолд, които се оказаха неточни. Клоп пък логично направи 2 ранни смени, като извади двамата си крайни защитници.

В 71-ата минута Мане се отчете със страхотен пропуск, когато Стършелите не успяха да изчистят, Фирмино намери Салах, а той пусна към сенегалеца, който от чиста позиция стреля неточно.

Чак в 74-ата минута домакините стигнаха до нещо опасно, когато Сисоко проби и намери Ернандес, който към далечния ъгъл, но топката премина малко встрани. Уотфорд се подобри, но му липсваше класа в предни позиции.

Все пак в 84-ата минута Сар стреля мощно, топката срещна гредата, след което Келехър успя да избие, за да запази вратата си суха. В 91-ата минута Фирмино оформи хеттрика си, след като получи пред вратата от резервата Неко Уилямс.

Така мачът завърши с убедителна победа за Ливърпул, докато разочарованието бе за домакините, които останаха със 7 точки и осигуриха доста поводи за размисъл на новия си мениджър.

Уотфорд – Ливърпул    0:5