Звездата на Ливърпул Мохамед Салах разкри тайната за страхотната си форма.
29-годишният египтянин спазва стриктна диета, която е съпроводена със здрави упражнения. Точно храната, която нападателят консумира ежедневно, е ключова за успеха, макар че понякога си позволява пица.
За закуска обикновено нападателят хапва парата – индийски хляб с чаша прясно мляко. Ако е много гладен, прибавя и различни плодове. На обяд Салах приема повече калории, като обича леща, зеленчуци, хляб и пиле.
Често си подслажда с купа йогурт. Любимото ястие на Мо е кушари, което е много популярно в родината му. То се приготвя с ориз, макарони и леща, като е гарнирано с пикантни домати, нахут и лук. Голмайсторът предпочита лека вечеря без висококалорични храни, като супа, салата и зеленчуци.
„Храненето е част от играта и е много важно. Помага ми във възстановяването, подобрява ми сънят и прави тялото ми по-адаптивно. Диетолозите ми казват, че мога да ям каквото пожелая, защото нямам мазнини в тялото. Не пия алкохол, така че не е проблем“, споделя Салах пред CNN.
Той говори и за тренировъчния си режим. „Обикновено ставам рано, за да отида на тренировка, която започва сутринта или следобед. Следва възстановяване в продължение на два часа и терапии за различни болежки и контузии.
След това отивам във фитнеса на Ливърпул, който не е задължителен. После правя стречинг и отново възстановяване. Най-накрая се прибирам и плувам в басейна заедно с дъщеря си Мака. Всички тези физически активности приключват към 7-8 часа вечерта“, коментира асът на Ливърпул пред ON Ent.








Обявиха дата за първите парламентарни избори в Палестина от близо 20 г. насам
Жена се удави в Бургас, туристи откриха тялото ѝ на плажа
Депутатите решиха: Плащаме на САЩ поисканите още 37 млн. долара за машините "Страйкър"
Обедна емисия
Сърбия разреши екстрадицията на бившия управител на ББР Стоян Мавродиев
Фалшиви парфюми се възпламениха край "Дунав мост"
От Helpbook до БАБХ: Храна с ларви, обяд с хлебарки, сирене с мухъл...
"Възраждане": Законопроектът на ГЕРБ за социалните мрежи има сериозни пропуски
Ето ги първите отличници в най-тежките краш тестове на Euro NCAP
Девет често срещани проблема при китайски автомобили
Най-мощният Land Rover Defender беше „скопен“ заради емисиите
Роботакси на Waymo арестува пътниците си
Конър Макгрегър отново отрече обвиненията за сексуално посегателство преди завръщането си в UFC
Три българки излизат на тепиха днес на европейското до 20 години в Скопие
Силна конкуренция очаква бойците в KWU SENSHI Световна купа за аматьори 2026
Анди Руис подписа с Matchroom и се готви за завръщане на ринга
Александровска въведе нови системи за образна диагностика
Защо топлинният удар често засяга малкия мозък?
Фелдшерите настояват за отделно финансиране от НЗОК
Ароматерапия и сън – работи ли наистина?
Коментари
Напиши коментар16:58 | 24 апр 2024 г.
20:11 | 7 ное 2021 г.
17:49 | 7 ное 2021 г.
17:20 | 7 ное 2021 г.
17:01 | 7 ное 2021 г.
16:55 | 7 ное 2021 г.
16:31 | 7 ное 2021 г.
14:45 | 7 ное 2021 г.
Напиши коментар