Ливърпул тресна с 4:1 Шросбъри на "Анфийлд" и успя да се класира за четвъртия кръг за ФА Къп на Англия.

Изненадващо третовидивизионният Шросбъри поведе в резултата с гол на Даниел Удор (27), но мърсисайдци бързо стигнаха до пълен обрат и до победата.

Точни за Ливърпул преди почивката бяха Кайди Гордън (34) и Фабиньо (44-от дузпа).

През второто полувреме се разписа Роберто Фирмино (78) и отново Фабиньо (90). Така Ливърпул си взе лека победа и заслужено е в следващата фаза на турнира.

Трябва да се отбележи, че "мърсисайдци" отново бяха водени от Юрген Клоп, който се завърна на скамейката, след като преболедува коронавирус.

Клопо бе направил множество промени в състава си, след като не можеше да разчита на цели осем основни футболисти и това наложи да пусне в игра шестима младоци.

В началото тийнейджърите на Ливърпул определено леко се смутиха, от което се възползваха гостите от Шросбъри и успяха бързо да дръпнат в резултата. В течение на мача обаче Ливърпул взе инициативата, направи пълен обрат и в крайна сметка си гарантира място в надпреварата.

В същото време Тотнъм също постигна домакински успех над тим от Лига 1. Лондончани обърнаха Моркамб с 3:1.

Уест Хям пък спечели у дома срещу Лийдс с 2:0 и също продължава напред в турнира.