Ливърпул победи с 3:0 Брентфорд и се завърна на второто място във временното класиране на Висшата лига. Фабиньо, Алекс Окслейд-Чембърлейн и Такуми Минамино донесоха успеха на "червените".

Тимът на Юрген Клоп вече е на 11 точки зад лидера Манчестър Сити, като има и мач по-малко.

Ливърпул започна мача, владеейки топката, докато гостите разчитаха на контраатаки. В 11-ата Окслейд-Чембърлейн центрира за Жота, чийто удар с глава излезе в аут. В 14-ата минута Александър-Арнолд шутира неточно от границата на наказателното поле.

В средата на полувремето домакините стигнаха до най-чистата си ситуация, след като Фернандес излезе неразчетено, а топката се озова у Ван Дайк. Бранителят на "червените" шутира по земя към опразнената от испанеца врата, но Айвън Тоуни изби топката от голлинията.

Минута преди края на първата част Александър-Арнолд центрира от ъглов удар за Ван Дайк, но нидерландецът не успя да стреля с глава. Топката отиде на "втора греда", където Фабиньо надскочи Кристофер Айер и с глава отблизо откри резултата.

Домакините продължиха да притискат своя съперник и след почивката. След удар на Жота топката се отби в десния страничен стълб, след което последва неточен шут на Фирмино.

В 69-ата минута Анди Робъртсън центрира към Окслейд-Чембърлейн. Ийтън Пинок не успя да изчисти, а английският халф с глава отблизо направи 2:0.

Малко след това голмайсторът получи контузия, а на негово място се появи Такуми Минамино, който в 77-ата вкара третия гол след груба грешка в отбраната на Брентфорд.

В 88-ата минута резервата на мърсисайдци Кейд Гордън бе изведен сам срещу Фернандес и талантът можеше да реализира първия си гол във Висшата лига, но вратарят на гостите спаси.

Така футболистите на Ливърпул направиха най-добрия подарък на Клоп, за който това бе мач №350 начело на английския гранд.

ЛИВЪРПУЛ – БРЕНТФОРД 3:0

Голмайстори: 1:0 Фабиньо (44), 2:0 Алекс Окслейд-Чембърлейн (69), 3:0 Такуми Минамино (77)

Ливърпул: Алисон, Александър-Арнолд, Матип, Ван Дайк, Робъртсън, Фабиньо, Хендерсън, Джоунс, Окслейд-Чембърлейн, Жота, Фирмино

Брентфорд: Фернандес, Айер, Янсон, Пинок, Роерслев, Янелт, Норгаард, Баптист, Хенри, Мбемо, Тоуни