Звездата на Ливърпул Садио Мане вкара гол с мозъчно сътресение, след което трябваше все пак да бъде откаран в болница.

Нападателят помогна за победата на Сенегал над Кабо Верде с 2:0 на 1/8финалите на турнира за Купата на Африка в Камерун, но трябваше да посети местна клиника още преди края на мача.

В 53-ата минута той се сблъска с вратаря на съперника Возиня, като двамата здраво удариха главите си. Играчът на Кабо Верде бе заменен, а впоследствие и изгонен, след като съдията прегледа ситуацията с ВАР.

Мане, който бе силно разтърсен, изненадващо остана в игра и в 62-ата минута откри резултата след хубав удар към далечния ъгъл. Веднага след  това обаче, той се оплака от главоболие, бе заменен и откаран в болница.

Бамба Диенг вкара втория гол за Сенегал в края, а след мача Мане и Возиня публикуваха снимка от болницата, с която показваха, че всичко с двамата е наред.

Преди инцидента тимът на Кабо Верде вече бе останал с човек по-малко, след като в средата на първата част Патрик Андраде бе отстранен за груб фаул. Сенегал чака на 1/4финалите Мали или Екваториална Гвинея.