Ливърпул се класира с лекота за четвъртфиналите на ФА Къп, след като победи с 2:1 у дома с резервите Норич. Големият герой за тима на Юрген Клоп бе Такуми Минамино (27, 39), който отбеляза и двата гола. За гостите се разписа Лукас Руб в 76-та минута. Това беше 11-та поредна победа за Ливърпул във всички турнири.

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп пусна доста експериментален състав, което не се отрази особено на представянето на тима. “Червените” поеха контрола върху срещата още от първите минути, а в 9-та удар на Къртис Джоунс намери горната греда след хубав фалцов удар от ъгъла на наказателното поле.

Норич също имаше добър шанс в 16-та минута, когато Теемо Пуки изскочи на стрелкова позиция, но прати топката покрай вратата. В 27-та минута Ливърпул поведе. Цимикас центрира към Ориги в наказателното поле, белгиецът продължи към Минамино, който отблизо нямаше как да сгреши и направи 1:0.

В края на полувремето японецът удвои резултата. След центриране от ъглов удар топката попадна у Минамино, който с мощен удар в близкия ъгъл не остави шансове на вратаря на гостите - 2:0.

Първото полувреме завърши с опасен удар на Милот Рашица, който прати топката на сантиметри от вратата. След почивкта Ливърпул отново диктуваше събитията и в 51-та минута Алекс Окслейд-Чембърлейн разтресе гредата след хубав удар от границата на наказателното поле.

Три минути по-късно “червените” имаха претенции за дузпа, след като удар на Диого Жота бе блокиран с ръка от Бен Гибсън. Реферът обаче не реагира и не посочи бялата точка.

Ливърпул имаше още няколко изгодни ситуации за гол, но вместо това в 76-та минута Лукас Руп намали. Халфът получи много пространство пред границата на наказателното поле и с добре насочен удар реализира за 1:2. Малко след това Джон Роу можеше дори да изравни, но Алисон направи страхотно спасяване.

Ливърпул - Норич 2:1
1:0 Такуми Минамино 27’
2:0 Такуми Минамино 39’
2:1 Лукас Руп 76’

Ливърпул: Алисон, Милнър, Конате, Гомес, Цимикас, Хендерсън (61 - Мортън), Окслейд-Чембърлейн, Джоунс (46 - Елиът), Минамино, Жота (84 - Диас), Ориги (84 - Мане)

Норич: Крул, Янулис, Гибсън, Цимерман, Байрън, Норман (61 - Гилмор), Леес Мелу, Руп (77 - Маклийн), Рашица (61 - Роу), Плахета (46 - Плахета), Пуки (61 - Доуел)