Ливърпул победи с 2:1 Саутхемптън като гост в мач от 37-ия кръг на Висшата лига и запази интригата за титлата жива. Нейтън Редмънд откри за домакините, а Такуми Минамино изравни малко по-късно през първото полувреме. След почивката Жоел Матип донесе успеха на мърсисайдци.

Така тимът на Юрген Клоп се доближи на точка зад Манчестър Сити. Шампионската титла на Англия ще се реши в последния кръг тази неделя, когато "гражданите" приемат Астън Вила, а Ливърпул е домакин на Уулвърхемптън.

Клоп остави извън състава за двубоя на "Сейнт Мерис" Върджил ван Дайк, Трент Александър-Арнолд, Фабиньо, Мохамед Салах и Садио Мане. Домакините се възползваха и откриха резултата още в 13-ата минута. Нейтън Редмънд напредна отляво и след като преодоля Матип и Милнър, стреля точно в далечния ъгъл.

Гостите реагираха и Фирмина вкара, но голът бе отменен заради засада. Все пак Ливърпул стигна до равенството в 26-ата минута. Диого Жота свали топката към Минамино отдясно и японецът вкара с мощен удар от малък ъгъл.

Втората част започна с отлична възможност за мърсисайдци. Цимикас намери Жота в наказателното поле. Португалецът овладя и стреля по диагонала, но топката премина на сантиметри от левия страничен стълб.

В 56-ата минута Саутхемптън отново имаше късмет, след като Харви Елиът бе изведен отдясно, но силният му изстрел срещна външната страна на мрежата.

Натискът на „червените”, които в този мач бяха в жълто, даде резултат в 67-ата минута. Цимикас центрира от корнер на близката греда, където бранител на домакините игра с топката, но не успя да изчисти добре. Матип се пребори с Кайл-Уокър Питърс и с голяма доза шанс топката се насочи в левия ъгъл на вратата.

До края футболистите на Клоп умело задържаха топката и стигнаха до така важния успех, който запазва жива мечтата на Ливърпул да спечели четири трофея в един сезон.

САУТХЕМПТЪН – ЛИВЪРПУЛ  1:2

Голмайстори: 1:0 Редмънд (13), 1:1 Минамино (26), 1:2 Матип (67)

Саутхемптън: Алекс Макарти, Лианко, Джак Стивънс, Мохамед Салису, Кайл-Уокър Питърс, Джеймс Уорд-Праус, Нейтън Тея, Ибрахима Диао, Нейтън Редмънд, Армандо Броя, Мохамед Елионуси

Ливърпул: Алисон, Джо Гомес, Ибрахим Конате, Жоел Матип, Костас Цимикас, Джеймс Милнър, Къртис Джоунс, Харви Елиът, Такуми Минамино, Роберто Фирмино, Диого Жота