Ливърпул победи с 3:1 Манчестър Сити и триумфира с Къмюнити Шийлд в Англия. Трент Александър-Арнолд, Мохамед Салах и новото попълнение Дарвин Нунес бяха точни за носителя на Фа Къп, докато Хулиан Алварес вкара за "гражданите". Така мърсисайдци стигнаха до първо подобно отличие от 16 години.

След 21 минути игра символичните домакини откриха резултата. Луис Диас получи топката вляво и върна назад за Тиаго Алкантара. Той видя Мохамед Салах, който овладя и пусна за Трент. Десният бек на Ливърпул отправи удар, топката се отби леко в главата на Аке и промени траекторията си, след което влетя във вратата - 1:0.

След получения гол Сити започна да владее по-сериозно топката. В 58-ата минута Гуардиола смени Марез и Грийлиш, а на тяхно място влязоха Фил Фоудън и Хулиан Алварес. В същия момент Юрген Клоп вкара в игра Дарвин Нунес, който замени Роберто Фирмно в нападението на "червените".

Малко след това се откри отлично положение пред Нунес, който получи пас от Хендерсън. Уругваецът излезе очи в очи срещу Едерсон и стреля, а бразилецът отрази удара.

В 70-ата минута шампионите изравниха резултата. Де Бройне намери Фил Фодън, който шутира, а Адриан отби. Испанският вратар възстанови контрол върху топката, слагайки двете си ръце върху нея, но Фодън я отмъкна с крака си, за да може Алварес да я довкара.

Ситуацията бе прегледена с ВАР и реферите прецениха, че няма нарушение срещу стража на мърсисайдци и голът беше зачетен - 1:1.

Десет минути преди края Дарвин Нунес стреля с глава след центриране, а топката срещна ръката на Рубен Диаш. Съдията Крейг Поусън отиде да погледне мониторите на ВАР, макар ясно да се видя, че португалският защитник играе с ръка.

В крайна сметка наказателният удар беше отсъден, а зад топката застана Мохамед Салах. Египтянинът стреля силно в долния ляв ъгъл на Едерсон и направи 2:1 за Ливърпул.

В четвъртата минута на добавеното от рефера продължение Дарвин Нунес реши спора. Салах центрира към Робъртсън, който свали топката с глава и нападателят пак с глава оформи крайния резултат.