Ливърпул разнебити с 9:0 Борнемут на "Анфийлд" и записа първа шампионатна победа.

До този момент "мърсисайдци" имаха две равенства и една загуба, но днес си го изкараха на клетите гости, които не знаеха къде се намират.

По два гола за Ливърпул забиха Роберто Фирмино и Луис Диас, по един добавиха Харви Елиът, Трент Александър-Арнолд, Вирджил ван Дайк и Фабио Карвальо. Автогол си мушна Крис Мефъм.

С тази гръмка победа "мърсисайдци" изравниха и рекорда за най-резултатен успех в историята на Висшата лига.

Така момчетата на Юрген Клоп се реваншираха пред феновете си за загубата от Ман Юнайтед в понеделник и вече гледат уверено към нови победи.

Успехът изкачи "червените" на осмото място с актив от пет точки, докато Борнемут е 16-и с три пункта. В следващия кръг Ливърпул приема Нюкасъл, докато „черешките“ посрещат Уулвърхямптън.

„Мърсисайдци“ откриха резултата на „Анфийлд“ още в 3-ата минута, когато Роберто Фирмино центрира отдясно в наказателното поле на гостите, а Луис Диас се извиси във въздуха и с глава прати топката в левия ъгъл на вратата, пазена от Марк Травърс.

Домакините удвоиха преднината си само три минути по-късно чрез младия Харви Елиът, който стреля с вътрешен фалц от дъгата на наказателното поле, а топката се озова неспасяемо в долния десен ъгъл на стража Травърс.

Малко преди да изтече половин час игра съставът на Юрген Клоп направи преднината си в срещата класическа. Трент Александър-Арнолд стреля по диагонал от близо 20 метра, пращайки топката в горния десен ъгъл на вратата на Борнемут.

До края на полувремето паднаха още попадения във вратата на „черешите“, дело на Роберто Фирмино и Върджил ван Дайк.

След почивката Крис Мефъм от състава на Борнемут си отбеляза автогор, а Фирмино отбеляза втрото си попадение в срещата в 62-ата минута.

Отново Диас и Фабио Карвальо оформия крайното 9:0 в полза на „червените“ с головете си в 80-ата и 85-ата минути.

Ливърпул - Борнемут 9:0

Ливърпул: Алисон, Александър-Арнолд, Гомес, Ван Дайк, Робъртсън, Фабиньо, Хендерсън, Елиът, Салах, Фирмино, Диас

Борнемут: Травърс, Мефъм, Сенеси, Смит, Кук, Лерма, Антъни, Тавърниър, Земура, Кристи, Мур