Брайтън нанесе поредния удар през сезона на Ливърпул, побеждавайки "червените" с 3:0 у дома. Южняците бяха по-добрият отбор през цялото време на срещата, но решиха нещата през втората част. Соли Марч (47, 53) даде комфортен аванс на домакините, а в 82-та минута юношата на Манчестър Юнайтед Дани Уелбек довърши "червените" с прекрасен трети гол.

Така Брайтън мина днешния си съперник в класирането на Висшата лига и вече е 7-ми с 30 точки. Хората на Юрген Клоп са 8-ми с две точки по-малко. Лидер е Арсенал с 44 и мач по-малко.

Брайтън започна добре мача и като цяло контролираше нещата. Много силно по левия фланг играеше японецът Митома, през когото минаваха повечето атаките на домакините. Голямата звезда все пак бе Соли Марч, който направи разликата в мача.

Още в ранните минути Алисон спаси удар с глава на МакАлистър, който бе посрещнат подобаващо от местните фенове, които го поздравиха за световната титла. В 11-та минута Трентпресече опасно подаване на Фъргюсън към Митома.

"Червените" опитаха да променят настроението на домакините, но Салах и Гакпо направиха пропуски пред противниковата врата. До края на полувремето Брайтън натискаше, но не успя да реализира заради многото пропуски.

В края на първата част Митома остави зад себе си Трент и остана сам срещу Алисон, но стреля покрай вратата. До края японецът изтормози защитата на "червените", а в 41-та минута гостите изтръпнаха, след като реферът даде дузпа за Ливърпул. Соли Марч изскочи зад защитата на Ливърпул и бе повален от Алисон. В крайна сметка дузпата бе отменена след намесата на ВАР. Оказа се, че по време на подаването Марч е бил в засада.

Втората част започна по впечатляващ начин за Брайтън, който поведе в резултата само две минути след подновяването на играта. Матип сбърка сериозно при изнасянето на топката и я подари на МакАлистър, който намери в наказателното поле Митома. Японецът продължи към Марч, който на празна врата чукна топката в опразнената врата - 1:0 за Брайтън.

Само шест минути по-късно домакините удариха за втори път. Отново Марч попадна в прегръдките на съотборниците си, след като получи страхотно подаване на скорост от Фъргюсън. Крилото влезе в наказателното поле и с прекрасно насочен удар по диагонала направи 2:0.

Ливърпул опита да се върне в мача, но домакините се защитаваха добре, а в 82-та минута удариха за трети път. Юношата на Манчестър Юнайтед Дани Уелбек се подигра с Джо Гомес, прехвърли го с топката, след което от въздуха я насочи в мрежата зад Алисон за 3:0. Асистенцията бе на Соли Марч.

Брайтън - Ливърпул 3:0
1:0 Соли Марч 47'
2:0 Соли Марч 53'
3:0 Дани Уелбек 82'

Брайтън: Санчес, Дънк (90 - Уебстър), Колуил, Еступинан, Кайседо, МакАлистър, Грос, Марч, Лалана (66 - Фелтман), Митома (90 - Лампти), Фъргюсън (66 - Уелбек)

Ливърпул: Алисон, Александър-Арнолд, Матип (69 - Гомес), Конате, Робъртсън, Хендерсън (69 - Кейта), Фабиньо (69 - Доук), Тиаго, Салах, Окслекд-Чембърлейн (69 - Елиът), Гакпо