Саутхемптън и Ливърпъл завършиха 4:4 в най-резултатния мач от последния кръг на английското футболно първенство. Двубоят беше без значение и за двата отбора, като Саутхемптън знаеше, че ще играе в Чемпиъншип през следващия сезон, докато “червените” нямаше как да променят петата си позиция. Така освободени от напрежение двата тима спретнаха сериозен трилър с множество обрати.

Диого Жота (10) и Роберто Фирмино (14) в последния си мач за Ливърпул дадоха добър аванс за “мърсисайдци”, но “светците" вкараха следващите четири гола в срещата - Джеймс Уорд-Браус (19), Камалдийн Сюлеймана (28, 48) и Адам Армстронг (64). Ливърпул все пак стигна до точката два гола в рамките на минута, дело на Коди Гакпо (72) и Диого Жота (73).

Така Ливърпул приключи сезона на 5-та позиция в крайното класиране с актив от 67 точки и през следващия сезон ще играе в Лига Европа. Саутхемптън е на последното 20-то място с едва 25 точки от 38 мача.

Двубоят започна по прекрасен начин за Ливърпул и след само 14 минути тимът на Юрген Клоп вече водеше с 2:0. В 10-та минута домакините направиха кошмарна грешка, като Лавия буквално подаде на Жота, който на празна врата реализира първото попадение в срещата. Само четири минути по-късно Фабиньо намери на скорост Фирмино, който проби в наказателното поле, финтира с лъжливо движение двама защитници на домакините, след което мушна топката между краката на Маккарти - 2:0.

“Светците” обаче бяха решили да подарят спектакъл на феновете си в последния си мач във Висшата лига и в 19-та минута дадоха началото на страхотен обрат. Алкарас намери в наказателното поле Уорд-Праус, който с прецизен удар по диагонала направи 1:2. До края на полувремето ганаецът Камалдийн Сюлеймана успя да върне още един гол, след като получи страхотен пас от Тио Уолкът и с хубав удар по тревата направи 2:2

В началото на второто полувреме Сюлеймана удари Ливърпул за втори път. Бързоногият ганаец подхвана една контраатака от своята половина, стигна до наказателното поле на противника, след което с прекрасен удар остави Келъхър на място - 3:2.

В 64-та минута нещата за Ливърпул изглеждаха още по-кошмарни. Хендерсън сбърка една топка в своята половина и буквално я подари на Адам Армстронг. Нападателят проби в наказателното поле и с удар по диагонала направи 4:2.

Това обаче не бе всичко за този мач, дори напротив. До края Ливърпул натисна и в 72-та минута намали резултата. Трент намери на метър от голлинията Коди Гакпо, който с лекота направи 3:4. Само минута по-късно Жота изравни с втория си гол в срещата. Португалецът получи хубаво подаване от Салах и с мощен удар под гредата вкара осмия гол в срещата.

Саутхемптън - Ливърпул 4:4 0:1 Диого Жота 10' 0:2 Роберто Фирмино 14' 1:2 Джеймс Уорд-Праус 19’ 2:2 Камалдийн Сюлеймана 28' 3:2 Камалдийн Сюлеймана 48’ 4:2 Адам Армстронг 64’ 4:3 Коди Гакпо 72’ 4:4 Диого Жота 73'

Саутхемптън: Маккарти, Уокър-Питърс, Лянко, Беднарек, Брой, Уорд-Праус (87 - Амо-Амеяу), Лавия (63 - А. Армстронг), Алкарас, Уолкът (77 - Ливраменто), Елионуси (64 - С. Армстронг), Сюлемана (86 - Бълърд)

Ливърпул: Келъхър, Гомес, Матип, Цимикас (57 - Елиът), Александър-Арнолд, Фабиньо (57 - Хендерсън), Милнър, Джоунс (57 - Гакпо), Салах, Жота, Фирмино (57 - Диас)