Ливърпул победи с 3:0 Брентфорд в мач от 12-я кръг на Висшата лига. Мохамед Салах вкара два гола за успеха, а още един добави Диого Жота. Така „червените“ излязоха на второ място във временното класиране, като имат равни точки – по 27, с лидера Манчестър Сити, който по-късно днес гостува на Челси. Със същия актив е и третият Арсенал.

Тимът на Юрген Клоп не остави съмнение в превъзходството си и още в началото на двубоя пропусна няколко добри възможности чрез Коди Гакпо и Дарвин Нунес.

Уругваецът все пак се разписа, но попадението бе отменено заради засада. Малко след това домакините изпълниха ъглов удар, при който Ван Дайк стреля с глава, Флекен спаси, а Нунес направи добавка със задна ножица, за да отбележи, но голът отново не бе признат заради засада.

В 39-ата минута логичното се случи. Нунес отклони към Салах, който с левия крак шутира прецизно и откри резултата. В 62-ата минута Ливърпул удвои резултата. Цимикас достигна топка на самата аутлиния и даде чудесе пас към Мохамед Салах, който бе непокрит вкара с глава.

Четвърт час преди края Цимикас видя свободния Диого Жота, португалецът финтира защитник, след което отправи великолепен изстрел в далечния ъгъл, оформяйки крайното 3:0. Загубата остави Брентфорд на 10-то място с 16 точки.