Ливърпул се класира на полуфинал за Купата на лигата след убедително 5:1 над Уест Хям на „Анфийлд“. Мърсисайдци се присъединиха към Челси, Фулъм и Мидълзбро, които вече си бяха осигурили място сред последните 4.

Мениджърът Юрген Клоп даде почивка на доста основни играчи. Звездата Мохамед Салах остана на пейката, а Дарвин Нунес водеше атаката.

Още от началото Ливърпул натисна. Домакините опитваха много удари от разстояние, които обаче или не бяха точни, или бяха във вратаря Ареола. Все пак в 28-ата минута резултата бе открит. Доминк Собослай изстреля снаряд от дистанция по диагонала и топката влетя в ъгъла – 1:0.

На полувремето Уест Хям не бе отправил нито един опит за удар към вратата на Ливърпул. През втората част червените се развихриха. Къртис Джоунс направи 2:0 в 56-ата минута. Той получи отлично подаване и макар да бе почти на аутлинията, промуши топката между краката на вратаря Ареола за 2:0.

Скоро резултата стана 3:0. Коди Гакпо вкара с хубав удар от границата на наказателното поле. Чак тогава Уест Хям направи положение. Джаред Боуен се измъкна зад защитата финтира съперник и с фалцов удар в далечния ъгъл направи 3:1.

Клоп пусна в игра Салах, Трен Аликзандър-Арнолд и Луис Диас. Именно Салах увеличи на 4:1. Египтянинът бе изведен с пас от защитата и от центъра се озова сам срещу вратаря, като не остави шансове на Ареола.

Къртис Джоунс оформи крайното 5:1 с прекрасен индивидуален рейд из защитата на Уест Хям и удар в ъгъла.