Ливърпул разби с 4:1 Брентфорд като гост в първия мач от 25-ия кръг на Висшата лига. Дарвин Нунес, Алексис Мак Алистър, Мохамед Салах и Коди Гакпо бяха точни за мърсисайдци, а Айвън Тони вкара почетния гол за домакините.

С успеха „червените“ увелечиха на 5 точки преднината си на върха пред втория Манчестър Сити, който по-късно днес приема Челси, а има и още един двубой в резерв.

Бренфорд създаде първата опасност, след като Витали Янелт получи от Матиас Йенсен и стреля, но встрани от вратата. Тимът на Юрен Клоп постепенно започна да притиска своя съперник и в 10-ата минута можеже да открие резултата, но Марк Флекен спаси удар на Конър Брадли.

„Пчеличките“ отговориха и Нийл Мопе пусна технично към Айвън Тони, който шутира с левия крак, но встрани от вратата. Малко по-късно Диого Жота стреля силно, а Флекен изби в ъглов удар. След половин час игра Юрген Клоп трябваше да прави принудителна смяна, след като травма получи Джоунс, а на неговото място се появи Раян Гравенберх.

В 35-ата минута Жота се пребори със Серхио Регилон и с глава изведе Нунес сам срещу Флекен. Уругваецът напредна и с техничен прехвърлящ удар откри резултата.

Малко преди края на първата част Клоп направи втора принудителна смяна, след като Ньоргоорд се приземи много тежко върху крака на Диого Жота и португалецът остана да лежи на тревата. На негово място се появи Мохамед Салах.

Десет минути след подновяването на играта Ливърпул удари за втори път в срещата. Салах пусна отличен пас към Алексис Мак Алистър в наказателното на домакините и аржентинският халф технично преодоля Флекен за 2:0.

В 68-ата минута дойде моментът и на Салах. Келехър изрита силно топката напред, а Гакпо се пребори с глава. Звездата на мърсисайдци овладя и елиминира съпротивата на Нейтън Колинс, след което шутира неспасяемо и направи резултата класически.

Четвърт час преди края на редовното време Брентфорд върна едно попадение. Йоан Уиса проби отдясно и пусна за Серхио Регилон. Испанецът нанесе тежък удар, който бе отразен от Келехър, но топката отиде към Айвън Тони и стрелецът бе точен – 1:3.

В 86-ата минута Ливърпул вкара четвърти гол. Брентфорд допусна още една грешка в защита, а Луис Диас подаде към непокрития Гакпо, който с елегантен удар прониза Флекен.

Брентфорд – Ливърпул 1:4

Голмайстори: 0:1 Нунес (35), 0:2 Мак Алистър (55), 0:3 Салах (68), 1:3 Тони (75), 1:4 Гакпо (86)

Брентфорд: Марк Флекен, Мадс Роерслев, Нейтън Колинс, Кристофър Айер, Бен Мий, Серхио Регилон, Кристиан Норгаард, Матиас Йенсен, Витали Янелт, Айвън Тони, Нийл Мопе

Ливърпул: Куивийн Келехър, Конър Брадли, Ибрахима Конате, Върджил ван Дайк, Анди Робъртсън, Уатаро Уендо, Алексис Мак Алистър, Къртис Джоунс, Диого Жота, Луис Диас, Дарвин Нунес