Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп коментира победата над Саутхямптън (3:0) в 1/8-финалите на ФА Къп.

„Това беше специална седмица за всички нас. От доста време работя като треньор, но такива седмици не се случват често. Беше труден мач срещу Саутхямптън в ужасно трудна ситуация за нас. Трябва да вземем решения и да видим кого можем да пуснем на терена. Решението беше, че Джо Гомес ще играе халф за първи път в живота си. В първите 15 минути напрежението беше ужасно. Имахме проблеми и Саутхямптън се възползва от тях. Нашият вратар ни спаси с отличните си спасявания.

След 15 минути високата преса стана много по-добре, опитахме се да подобрим идеите в центъра на терена по време на почивката. Футболът не е лесен и ако имаш инерция, трябва да я запазиш. Открихме резултата и вкарахме два страхотни гола през второто полувреме. Този мач беше удоволствие да се гледа. Страхотно е да сме на четвъртфиналите, но не го приемаме за даденост. Заслужавахме да се класираме напред, това беше страхотен резултат“, каза Клоп, цитиран от BBC.

Отборът на Юрген Клоп ще се изправи срещу Манчестър Юнайтед на четвъртфиналите.