Защитникът на Ливърпул Трент Александър-Арнолд може да пропусне мърсисайдското дерби с Евертън следващата седмица, съобщиха от Ройтерс. Английският футболен национал не игра и при победата над Тотнъм с 4:0 в полуфинала за Купата на лигата снощи заради проблем с бедрото, който получи в срещата с Борнемут от Висшата лига в събота (2:0).
"Трудно е да се каже дали ще е готов. Няма да отнеме месеци, дори и седмици, но това е само три дни след мача с Плимут, така че нека видим дали ще е на линия", каза мениджърът на "червените" Арне Слот, който смята да направи много промени в състава си за мача за ФА Къп. "Не искаме да поемаме рискове, защото има много мачове до края. Но ако е здрав, ще го използваме", добави треньорът.
Тимът се справи през сезона досега с някои контузии на Александър-Арнолд, Диого Жота, Алисон Бекер, Ибрахима Конате, Федерико Киеза и Джо Гомес, като продължава да играе на четири фронта.
Слот има по-холистичен подход към играчите и им дава по-големи почивки дори при сгъстения календар на тима. През миналия сезон бяха в сходна позиция при Юрген Клоп, но след като спечелиха Купата на лигата, имаха лош период през март и април.
"Не мога да сравнявам с това, което е било, но определено гледам на играчите като на човешки същества. Ако искате да вървите напред при толкова дълъг сезон, тогава в някои моменти футболистите трябва да са си вкъщи като бащи и съпрузи", сигурен е нидерландецът. "Ако сте професионален футболист в продължение на 15, 16, 17 години и имате само три седмици лятна ваканция, тогава не сте човек", каза още Слот.
Снимка: БГНЕС







Мини коледни дръвчета: 5 малки растения, които да украсим в апартамента
Поскъпване на храните за Бъдни вечер тревожи българите
Цветлин Йовчев: Политиците дължат на обществото честни избори
Чолаков: Борисов предпочита да отстъпва, кабинетът "Желязков" беше сред най-компетентните
Георгиев: Само за миналата година са 106 присъдите за сексуални посегателства срещу деца
Тихомир Безлов: Големият проблем за политиката в страната ни е, че няма устойчивост
Максимумът на метеорния поток Геминиди за 2025 г. ще настъпи утре
Volkswagen попадна в капан
Stellantis иска да увеличи пазарния дял, но някои марки са изложени на риск
Японците са лидери по надеждност и при колите на старо
Грешка ли е да сменяте единствено амортисьорите
Турнирът за Купата на корейския посланик събра спортния, обществен и бизнес елит в Самоков
Бетербиев: Пулев е много опитен и затрудни Гасиев
Ебани Бриджис се завръща на ринга с мач в Пуерто Рико
Ван Стенис защитава титлата си срещу Фабиан Едуардс на дебютната гала на PFL в Мадрид
Чрез микропластмасата се разпространяват опасни бактерии
Клиника по неврохирургия в УМБАЛ „Св. Иван Рилски“ отпразнува своята 20-годишнина
Защо се будим малко преди алармата?
Наследствена ли е шизофренията?
Коментари
Напиши коментар20:55 | 8 фев 2025 г.
20:55 | 8 фев 2025 г.
19:49 | 8 фев 2025 г.
17:46 | 8 фев 2025 г.
17:00 | 8 фев 2025 г.
16:30 | 8 фев 2025 г.
14:35 | 8 фев 2025 г.
14:30 | 8 фев 2025 г.
13:47 | 8 фев 2025 г.
13:09 | 8 фев 2025 г.
Напиши коментар