Ливърпул е на път да финализира едно от най-големите си трансферни попадения това лято. Клубът е близо до договор с Уго Екитике от Айнтрахт Франкфурт, след като двете страни проведоха интензивни разговори и набелязаха рамката на сделката.
23-годишният френски нападател се очертава като новият приоритет за „червените“, след като офертата им за Александър Исак от Нюкасъл бе отхвърлена. С „свраките“ вече извън надпреварата, Ливърпул разполага с отворен път към подписа на един от най-перспективните млади таланти в германския футбол.
Според източници от The Athletic, сделката може да се превърне в трансферен рекорд за Франкфурт – над 95 милиона евро (82,3 милиона паунда), ако всички бонуси и условия бъдат изпълнени. Това ще надмине сумата, получена за Рандал Коло Муани от Пари Сен Жермен.
Екитике впечатли през сезон 2024/25 с 22 гола и 12 асистенции в Бундеслигата – представяне, което не остана незабелязано от ръководството на Ливърпул. Клубът вече е договорил личните условия с играча за шестгодишен договор, като нападателят проявява силен интерес към трансфера.
Очаква се финалните преговори между Ливърпул и Франкфурт да се проведат в неделя, като остава малко работа преди официалното подписване на споразумението.
Трансферът на Екитике ще бъде пореден сериозен разход за новите шампиони на Висшата лига, които по-рано това лято разбиха британския трансферен рекорд с привличането на Флориан Вирц от Байер Леверкузен за 116 милиона паунда.
С евентуалното напускане на Дарвин Нунес, който не оправда очакванията, Екитике може да се превърне в новия №9 на „Анфийлд“ – бърз, техничен и с усет към гола.
снимка: БГНЕС







Късна емисия
Медицински самолет се разби в Ню Мексико и взе 4 жертви
Йотова към Дара: Вярваме в успеха ти, ще завладееш цяла Европа
Мерките срещу високите цени са взети от френското и немско законодателство
11 съвета от дерматолози за всяка жена над 40
DARA и “Bangaranga” откриха полуфинала на “Евровизия” СНИМКИ/ НА ЖИВО
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Злати Чуканова и Викторио Илиев на четвъртфинал в Сърбия
Андреа Нисева ще се бори за европейското злато в Самоков
Християн Георгиев с бронз от Европейското по таекуондо
Станка Златева поздрави Георги Мърков-младши след европейската титла в Самоков
Метформинът действа вероятно основно в червата
Имунизационна стратегия след първата година – надграждане и устойчивост на имунитета
Психология за родители: Първите дни у дома – адаптация на семейството
С какви процедури да подготвим тялото за лятото?
Коментари
Напиши коментар23:35 | 20 юли 2025 г.
18:47 | 20 юли 2025 г.
18:34 | 20 юли 2025 г.
18:32 | 20 юли 2025 г.
18:30 | 20 юли 2025 г.
18:22 | 20 юли 2025 г.
17:23 | 20 юли 2025 г.
17:12 | 20 юли 2025 г.
17:07 | 20 юли 2025 г.
17:02 | 20 юли 2025 г.
Напиши коментар