Ливърпул има един голям проблем през този сезон и той се казва „статични положения“, сочат анализите на Острова.
Въпреки подобрението в резултатите напоследък, Червените продължават да с най-лошия показател на вкарани срещу допуснати голове при тези ситуации, сочи проучване на "Скай Спортс".
Всъщност, никой от големите 5 пъревнства на Европа, не е получил толкова попадения, колкото мърсисайдци – 12. Нюкасъл, Палас, Ман Юнайтед, Брентфорд, Ман Сити, Нотингам, Лийдс, Тотнъм и наскоро Уулвс експлоатираха тази слабост, някои повече от веднъж.
Във Висшата лига Арсенал са царете на статичните ситуации: 12 вкарани при тях, 4 допуснати или разликата е +8. Следват Тотнъм с +7 и (9-2) и Ман Юнайтед и Съндърланд с по +5 (13-8 и 8-3). В дъното са Нотингам - -8 (4-12) и Ливърпул с -9 (3-12).
Корнерите носят паника почти всеки пък пред вратата на Ливърпул и допуснатите голове след тях са 7 при средно 1 попадение на 12 ъглови удара. Само Уест Хям е с повече -10 и коефициент от гол на 11 корнера. Коефициентът на очаквани голове при тези центрирания е убийствен – 2.46. Ман Сити с 2.71 и Брентфорд с 2.97 са по-зле.
Интересно е, че само Хари Магуайър вкара директно с глава след корнер срещу Ливърпул. В останалите случаи става въпрос за отклонена топка и разбърквания, което означава, че хората на Арне Слот не се справят никак добре във въздуха и са лошо позиционирани.
В следващия си мач в четвъртък Ливърпул ще се мъчи срещу Лийдс и топнападателя на съперника Доминик Калвърт-Люин. Само преди дни мърсисайдци допуснаха 3-3 срещу този противник, но сега победата изглежда задължителна за тях.








Мартин Георгиев: Регулираните цени на електроенергията не създават условия за ефективност
Дете на 1,5 г. е с опасност за живота след инцидент с кола
Зрелищни двубои определиха полуфиналистите в SENSHI Grand Prix до 85 кг
Двама души са загинали в катастрофата в камион край Дупница (+ВИДЕО)
Ризата овърсайз – хит сред модните тенденции за лято 2026
Мартин Георгиев: Конкуренцията на пазара на електроенергия води до по-добри условия
Люк Уилсън стана баща за първи път на 54 години - майката на детето е на 24
Двама души загинаха при тежката катастрофа край Дупница
Европа слага край и на евтините китайски гуми
10-те най-големи производителя на батерии в света
Duster се превърна в малък Patrol
Мъск млъкна - и Tesla тръгна нагоре
Джошуа Акингбаде покори SENSHI 32 Grand Prix след нокаут на финала
Анджело Мирно завоюва третото място на SENSHI 32 Grand Prix
Аркада прекрати битката на Жулиен Риков, българинът записа осма победа
Фабиан Лорито стигна до финала на SENSHI 32 Grand Prix
Липсата на 1 час сън всяка нощ може да доведе до качване на килограми
Белези от ухапване по кожата – как да се справим?
Грижа за детската кожа през летните месеци
Фармацевти настояват за 25% увеличение на заплащането за рецепти по НЗОК
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар