За Ливърпул всеки турнир е важен и всеки мач е нова възможност мърсисайдци да покажат защо са шампиони на английското първенство по футбол, заяви капитанът Върджил ван Дайк. "Червените" започват надпреварата с домакинство на Барнзли в понеделник от 21:45 българско време.
"Чакам с нетърпение не само мачовете за ФА Къп, а и в Шампионската лига", заяви Ван Дайк, цитиран от ДПА.
"Остават много двубои и съответно достатъчно шансове за нас да покажем, че сме все още Ливърпул, че сме шампиони. Всеки турнир е важен, особено ФА Къп. Ще играем с Барнзли в понеделник и чакам с нетърпение този мач. Ще дадем всичко от себе си, за да ги отстраним", каза още той.
Барнзли игра за последно на "Анфилд" през 2008 като втородивизионен отбор и спечели изненадваща победа с попадение на Брайън Хауърд в 90-ата минута. Сега те се завръщат като 17-и в трета дивизия. Ливърпул пък е четвърти във Висшата лига, след като направи 0:0 с Арсенал.
"Изненадах се, че хората ни хвалеха след мача с Арсенал, защото след други двубои, в които владеем топката в 60 или 70 процента от времето, ни наричат скучни. Нямахме много шансове, но ни хвалят. Това сме ние - доминираме в притежанието, но в други неща се затрудняваме", продължи капитанът на "червените".
"Едно от тези неща са статичните положения, друго е играта ни в последната третина, при последния пас и изпълнението му. Това са неща, в които догонваме другите отбори, но ви уверявам, че работим упорито всеки ден", каза още той.
Снимка: БГНЕС







Румен Петков: Има секта, има лама, има шест трупа - къде е прокуратурата?
Нов служебен кабинет и избори на 19 април – накъде върви политиката?
Доц. Киселова: Служебното правителство има политически нюанси
Централна емисия
Руските спортисти на Олимпийските игри не получили смартфони, само "паста за зъби"
Как Тръмп възроди дипломацията на оръжейните кораби
Скандал в Турция заради... сцена със свинско месо в телевизионен сериал
Утре служебният кабинет ще положи клетва
Citroen свали на половина цената на e-C3
Легендарни камиони се връщат по американските пътища
Tesla започна производството на ново купе
Японски гиганти са заплашени с глоби заради емисиите
Константин Стойков: „На SENSHI Grand Prix турнира на обещавам фойерверки и най-добрата ми версия
От архива: Най-бързият нокаут на 3-тото издание на KWU CHAMP. ЧАСТ 6 (ВИДЕО)
Улица в Хасавюрт вече носи името на Бувайсар Сайтиев
Диян Димитров преди SENSHI 30: Излизам за нокаут, публиката е голяма мотивация
Защо след спор не ни се иска близост?
Доц. Михаил Околийски става министър на здравеопазването в кабинета на Гюров
Модел с изкуствен интелект открива бъдещи усложнения след трансплантация на стволови клетки
Склерозиращ мезентерит – рядко заболяване на мезентериума
Коментари
Напиши коментар16:50 | 11 яну 2026 г.
Напиши коментар