Андони Ираола трябва да пристигне в Ливърпул днес, за да подпише договора си като новият мениджър на клуба, съобщава „Скай Спортс“. 

Още във вторник стана ясно, че договорката с него е налице, като разговорите са прогресирали доста бързо, а освен са уточнени и голяма част от хората в екипа му. 

Счита се, че договорът на Ираола ще бъде за 2 години, след като Червените все пак не искат да рискуват с по-дългосрочен контракт, но ако нещата тръгнат добре споразумението бързо ще бъде удължено. 

Твърди се, че самият специалист също предпочита първоначално да се обвързва за по-кратко време с отборите си, както бе и в Борнемут, където след първия сезон преподписа за още един и продължи добрата си работа. 

Очакванията са всички подробности да бъдат уточнени и наставникът да сложи подписа си, като скоро след това и от клуба ще обявят неговото назначаване, макар че е възможно това да стане не веднага.