Ливърпул постигна победа с 3:1 над Арсенал в среща от 3-ия кръг на Висшата лига, която се игра на "Анфийлд".
Така отборът на Юрген Клоп показа за пореден път с представянето си от началото на сезона, че ще бъде много сериозен фактор в английския елит и ще се бори отново за титлата.
До момента мърсисайдци са единственият отбор от елита на Англия с пълен актив след първите три кръга и тимът има на сметката си 9 спечелени точки, като е лидер в класирането.
Матип бе точен за първото попадение пет минути преди почивката, а Салах добави още два гола за домакините в 49-ата минута от дузпа и в 59-ата минута.
За гостите Торейра бе точен в 84-ата минута.
Срещата съвсем логично започна на високи обороти, a домакините стигнаха до две интересни ситуации в рамките на първите десетина минути.
В 11-ата минута обаче Арсенал бе наистина много близо до гола, но ударът на Обамеянг от трийсетина метра премина много близко покрай гредата и сантиметри не достигнаха на топката да влезе в мрежата на Адриан.
Мане пък получи подарък от противников играч в 20-ата минута, но не успя да стреля добре от наказателното поле и топката бе с лекота уловена от Лено.
Малко след това Арсенал стигна до нов шанс, но ударът на Пепе от границата на наказателното поле премина встрани вратата.
В 42-ата минута обаче логичното се случи и Ливърпул стигна до гол, след като Матип надскочи Гендузи след корнер и прати топката в мрежата на противника.
В края на полувремето Гендузи пък протегна крака си и единствено той попречи на Салах да удвои аванса на домакините.
Второто полувреме започна фантастично за Ливърпул и в 49-ата минута бе точен от дузпа, която бе реализирана след фаул на Давид Луис срещу самия него в наказателното поле.
В 59-ата минута египтянинът направи преднината на тима си класическа. Той се справи лесно с Луис, а след това и с Монреал, като за финал прати топката в далечния ъгъл на противниковата врата.
В 84-ата минута гостите вкараха почетно попадение чрез Торейра, който от точката на дузпата бе точен.
До самия край така и нямаше повече попадения и срещата завърши с класически успех за домакините.
ЛИВЪРПУЛ - AРСЕНАЛ 3:1
1:0 Матип 42
2:0 Салах 49 дузпа
3:0 Салах 59
3:1 Торейра 84
Ливърпул: Адриан, Александър-Арнолд, Матип, Ван Дайк, Робъртсън, Фабиньо, Вайналдум (69 - Mилнър), Хендерсън, Салах, Фирмино (86 - Лалана), Мане (77 - Окслейд-Чембърлейн)
Арсенал: Лено, Мейтланд-Найлс, Луис, Сократис, Монреал, Гендузи, Джака, Уилок (81 - Лаказет), Себайос (61 - Торейра), Пепе, Обамеянг







ЦСКА получи още билети за финала за Купата на България
Внимание, шофьори: Ограничения и ремонти блокират ключови пътища около София
Обедна емисия
КЗК обвини седем фирми в картел при обществени поръчки
КЗК обвини 7 фирми в картел при доставка на болнична храна и на машини за добив и строителство
Ивайло Мирчев е бил нападнат от агресивен шофьор, но никой не го е бил
Симеон Николов отива да играе заедно с брат си Александър в Италия
Напрежение на "Кулата" между фермери и полицаи, има пострадали ВИДЕО
Провали ли се наистина електромобилът?
Zeekr стъпва на българския пазар с първи официален дилър
Mercedes-AMG показа купе за 1 милион евро
Lamborghini показа специална версия на Revuelto
Безпощаден: Стефан Стефанов е полуфиналист на Евро 2026
Красимир Инински: В София стартираме новите тенденции в европейския бокс
Виктор Колая преди SENSHI 31: „Бойните умения са като оръжие, трябва самоконтрол“
Четирима българи в битка за медали днес в Сърбия
Как се извършва лечението на RSV инфекция при бебето
Катя Ивкова: Специалистите по здравни грижи заслужават достойно представителство в Световната здравна асамблея догодина
Кога се допълват и кога си противоречат алтернативната и конвенционалната медицина?
Министър Ивкова пред БЛС: Скринингът за онкологични заболявания, като метод за вторична профилактика, е сред приоритетите ми
Коментари
Напиши коментар21:29 | 24 авг 2019 г.
21:28 | 24 авг 2019 г.
21:27 | 24 авг 2019 г.
21:26 | 24 авг 2019 г.
21:25 | 24 авг 2019 г.
Напиши коментар