Уругваецът се извини на защитника на сините и се призна за виновен. Той обаче подчерта, че според него не заслужава по-голямо наказание от стандартните три мача и ако бъде наказан по-тежко, ще обжалва.
От английската Футболна Асоциация обаче не се впечатлиха от претенциите на Суарес и го наказаха с цели 10 мача.
"Независима комисия от трима души днес потвърди позицията на ФА, че наказание от три мача е очевидно недостатъчно и играчът ще изтърпи допълнително 7 мача наказание към стандартните три", се казва в изявление на ФА.
"Наказанието влиза в сила незабавно. Суарес има срок до 26 април да обжалва допълнителното наказание над стандартните три мача".
Въпреки че порицаха Суарес след инцидента, сега от Ливърпул изразиха недоволството си от голямото наказание:
"Клубът и играчът са шокирани и разочаровани от суровото наказание. Чакаме писмените обяснение утре, преди да направим други изказвания", заяви изпълнителния директор на червените Йън Айр.
Това е второ тежко наказание за Суарес, след осемте мача, които той получи през декември 2011-та година заради расистки обиди срещу Патрис Евра.
Въпреки това обаче уругваецът не можа да "подобри рекорда" на Ерик Кантона, който бе наказан за 8 месеца заради каратисткия си удар срещу фен през 1995 година, нито 12-те мача на Джоуи Бартън заради мелето в края на миналия сезон срещу Манчестър Сити.
Пред Суарес остава и новият мениджър на Съндърланд Паоло ди Канио, който като играч на Шефийлд Уендсди получи 11 мача наказание заради блъскане на рефера Пол Алкок.







Военен ритуал, курбан и много настроение на Никулден във Варна и Бургас (СНИМКИ)
Радев и Слави Трифонов поздравиха Софи Маринова за юбилея: "Благодаря за уважението"
Задействаха BG-ALERT за четири бургаски села заради преливане на реки
Защо туристи посещават места на зверства?
Община Царево задейства системата BG Alert
Идеи за коледни подаръци под 50 лева
Зеленски: Русия падна ниско, атакува цивилни обекти в деня на Свети Николай
Какви са основните проблеми на 1.2 TSI на Volkswagen
Топ 10 на най-устойчивите на ръжда коли на старо
Кога са изобретени електрическите прозорци
Новото AUDI E7X изобщо не прилича на... Audi
Роуч-младши отново посяга към втора световна титла – този път срещу „Питбула“ Круз
Гледайте SENSHI 29 на живо
Сашо Андреев и Ивелина Шенкова спечелиха „Златен пояс“ за най-добър спортист за 2025 г.
Вижте резултатите от официалния кантар на SENSHI 29
Хранителен режим при Хашимото
Стартират нови национални програми за скрининг на колоректален и цервикален рак
Защо корейското кимчи е полезно за имунната система?
Инфекция с Campylobacter при деца – как да я разпознаем?
Коментари
Напиши коментар19:06 | 24 апр 2013 г.
19:06 | 24 апр 2013 г.
19:06 | 24 апр 2013 г.
19:05 | 24 апр 2013 г.
19:05 | 24 апр 2013 г.
19:04 | 24 апр 2013 г.
19:04 | 24 апр 2013 г.
19:03 | 24 апр 2013 г.
18:58 | 24 апр 2013 г.
18:57 | 24 апр 2013 г.
Напиши коментар