Копенхаген - Реал Мадрид, мач от 6-я кръг в Група B на Шампионската Лига. Стадион "Паркен", начало 21.45 часа.
Групата на Реал Мадрид:
Вратари: Касияс, Диего Лопес, Хесус Фернандес
Защитници: Пепе, Марсело, Карвахал, Арбелоа, Начо, Йоренте
Полузащитници: Чаби Алонсо, Ияраменди, Модрич, Иско, Бейл, Ди Мария, Касемиро
Нападатели: Роналдо, Бензема, Хесе, Мората
Контузени: Кедира, Варан, Коентрао
Наказан: Рамос
ПРОГНОЗА: Реал Мадрид гостува на Копенхаген в мач от последния кръг на груповата фаза в Шампионската Лига. В този двубой има сравнително малка интрига, тъй като мадридчани не само са се класирали напред за осминафиналите на турнира, но са си гарантирали и първото място в групата.
Датчаните от своя страна вече отпаднаха от турнира, като имат единствено малки шансове да се доберат до третото място и участие в Лига Европа догодина. За целта обаче те трябва да победят Реал Мадрид или да завършат наравно и да се надяват в другия мач Галатасарай да загуби като домакин от Ювентус.
През този сезон Реал е изключително стабилен в Шампионската Лига и затова изглежда малко вероятно да допусне загуба в този мач. От друга страна Копенхаген показа през този сезон, че се е специализирал в измъкването на резултати на свой терен дори и когато е тотално надигран. В първия мач срещу Ювентус датчаните бяха направо пометени, но след една дузина пропуски на "Бианконерите" завършиха 1:1. Галатасарай също доминираше на Паркен, но си тръгна победен с 0:1.
Сега Копенхаген може да се надява от липсата на мотивация в отбора на Карло Анчелоти. Реал обаче показа в предишните сезони, че дори и когато се е класирал играе отговорно и от това си изпати Аякс. На всичкото отгоре в отбора се завръща възстановения Роналдо. Португалецът пропусна два мача поради лека контузия и сега със сигурност ще е жаден за голове. Още повече, че той преследва рекорда за най-много попадения в груповата фаза на Шампионската Лига. Досега той има 8 и така разделя първото място с Рууд ван Нистелрой, Пипо Индзаги и Ернан Креспо. Това е лоша новина за тима на Стеле Солбакен, който се надява предимно на солидна защита.
Реал Мадрид от своя страна има леки проблеми точно с отбраната си, тъй като Серхио Рамос е наказан и така при контузията на Варан ще трябва младокът Начо да партнира на Пепе. Копенхаген обаче не разполага с особено опасно нападение, което да постави под напрежение защитата на Реал. Още повече, че в центъра на терена ще се завърне Чаби Алонсо и това ще придаде допълнителна стабилност.
Резултат: 0:2







Отменят тържествата за 24 май след потопа във Велико Търново
Земетресение с магнитуд 6 по Рихтер разтърси Хавай
Добрият пример: 90-годишният д-р Кирил Апостолов, който не отказва помощ (ВИДЕО)
Въпреки войната в Иран, Тръмп отново гледа към Гренландия
Психотерапевт: Българите имаха нужда от победата на DARA
Картонените играчки са екологична алтернатива на екраните
Детайл от Ferrari Purosangue излиза колкото ново BMW
Еднодневните електрички са проблем за Китай, който ще удари и Европа
Mazda на съд заради дефектни подгряващи седалки
Най-здравият Lexus използва 12-годишен двигател
Усик срещу Верховен в Гиза: гала вечерта за титлата на WBC ще се излъчва по DAZN
Еди Хърн избухна срещу Конър Бен: Вземи си тази работа и си я набий
Терънс Крауфорд: Нямам намерение да се връщам в бокса
Брутални пари! Верхувен прибира рекордна сума срещу Усик (ВИДЕО)
Ново лекарство срещу метастатичен колоректален рак влиза във фаза 3 на изпитване
Догмите в медицината, които ни костват здравето
Лаймска болест - как да се предпазим?
Форум, посветен на ХИВ и екзотичните инфекциозни болести, ще се проведе във Велинград
Коментари
Напиши коментар21:38 | 10 дек 2013 г.
17:46 | 10 дек 2013 г.
14:54 | 10 дек 2013 г.
14:48 | 10 дек 2013 г.
Напиши коментар