Реал Мадрид постигна категорична победа с 4:1 срещу Манчестър Сити в контролна среща, играна в Мелбърн пред близо 100 000 зрители. Двубоят бе част от турнира Интернешънъл Чемпиънс къп, а успехът на Белия балет гарантира на тима купата от надпреварата.

Под ръководството на новия си старши треньор Рафаел Бенитес тимът на Реал демонстрира атрактивна и разнообразна игра в атака и заслужено стигна до успеха.

Карим Бензема откри резултата в 21-а минута след центриране на Гарет Бейл. Четири минути по-късно дойде ред и на Кристиано Роналдо да демонстрира голмайсторския си нюх. Португалецът направи 2:0 след асистенция на Тони Кроос.

Минута преди почивката Пепе с глава вкара трети гол за Реал. Веднага след това Сити върна един гол от дузпа, изпълнена точно от Яя Туре.

Реал продължи да доминира и през втората част и стигна до четвърти гол. В 73-а минута Иско проби отдясно и центрира към резервата Денис Черишев, който отблизо засече в опразнената врата за крайното 4:1.