Четирикратният носител на Златната топка Кристиано Роналдо спечели поредната индивидуална награда за 2016 г.

Звездата на Реал Мадрид ще стане първият футболист в историята, който получава приза за Най-добър спортист на Европа за календарната година, съобщи официалният сайт на "кралете".

Португалският национал спечели вота на 27 агенции от Стария континент, сред които и българската БТА. Отличието съществува от 59 години и никога досега не беше връчвано на футболист.

През 2016 г. Роналдо грабна Златната топка, очаква се да завоюва наградата на ФИФА за №1, с Реал спечели Шампионска лига и Световното клубно първенство, а с Португалия триумфира на Евро 2016.

През миналата година Новак Джокович (Сърбия) беше избран за спортист на Европа, а Роналдо финишира на 5-то място – най-предното класиране на футболист за тези 12 месеца.

Сега зад Кристиано се наредиха Анди Мъри (Шотландия) и унгарската плувкиня Катинка Хосу, която спечели три златни медала на Олимпиадата в Рио де Жанейро.

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FRealMadrid%2Fvideos%2F10151166245184953%2F&show_text=0&width=560" width="560" height="315" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allowFullScreen="true"></iframe>