Кристиано Роналдо може и да не прави най-добрия си сезон по отношение на отбелязаните голове, но снощи той продължи да твори история, след като вкара на два пъти 4:1 над Севиля.

С първото си попадение португалецът стигна невероятните 400 гола с екипа на Кралския клуб. Той направи това за едва 8 сезона, което прави средно по 50 попадения на кампания, което само по себе си е забележително.

Най-доброто му постижение бе 61 гола през 2014-15, като през настоящия сезон има 37, което е най-слабото му постижение от първата година на „Бернабеу“, когато приключи с 33.

268 от головете си е вкарал с десния крак, 69 с левия, 63 с глава, а 1 с друга част на тялото. Интересно е, че те са разпределени почти по-равно по отношение на мястото, като 218 са в домакински срещи, 174 в гостувания, а 9 са на неутрални стадиони.

Най-силният му период са последните 15 минути на мачовете, когато се е разписал цели 85 пъти. 79 има между 16-ата и 30-ата минута, а 68 между 61-ата и 75-ата. От наказателното поле е вкарал 342 пъти, а извън него 59.

Освен това за пореден път се видя, че Севиля е любимият му съперник, след като срещу андалусийци се е разписал 25 пъти в 17 срещи.