Реал Мадрид допусна изненадваща загуба от Леганес с 1:2, в реванша от 1/4-финалите и отпадна от турнира за Купата на Испания.
Футболистите на треньора Зинедин Зидан бяха спечелили с 1:0 преди седмица, но тази вечер отново показаха колеблива игра и справедливо бяха елиминирани насред "Сантяго Бернабеу".
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/vEADvgEbSGU" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>
Двата тима започнаха сравнително равностойно двубоя, като пред гостите се появи първата по-сериозна възможност да открият резултата още в 5-ата минута. Клаудио Бовю изпълни пряк свободен удар от ръба на наказателното поле по великолепен начин. Топката обаче нацели гредата и излезе в аут.
През следващите минути играта в средата на терена преобладаваше, като двата тима така и не успяваха да преодолеят противниковата защита.
Все пак това се случи в 32-ата минута. Грешка на Начо позволи на Хавиер Ерасо Гони да открадне топката и да отправи прекрасен удар от около 25 метра, който остави вратаря Кико Касия безпомощен - 0:1.
Попадението раздвижи играта и футболистите на Реал вдигнаха оборотите. В 39-ата минута Иско опита да намери Карим Бензема, но пресили твърде много подаването и французинът не успя да стигне до топката.
Първото полувреме завърши с атрактивно изпълнение на Клаудио Бовю. Нападателят се възползва от лошо изчистване в наказателното поле и отправи изстрел със странична ножица. Топката опбаче мина покрай страничната греда.
Втората част пък започна с гол за Реал Мадрид. В 47-ата минута Карим Бензема бе изведен по прекрасен начин в наказателното поле. Французинът пое топката и от малък ъгъл прехвърли вратаря Нерео Шампане - 1:1.
Това не стресна гостите и те отново поведоха в резултата. В 55-ата минута Габриел записа името си сред голмайсторите, възползвайки се от възможността си от ъглов удар. Той си освободи пространство в наказателното поле и нанесе страховит удар с глава под напречната греда.
Това повлия на играта на Реал и футболистите на треньора Зинедин Зидан видимо се изнервиха. Поставени до стената, те предприеха хаотични атаки.
Гостите се възползваха от това и в 71-ата минута бяха близо до ново попадение. Хавиер Ерасо Гони овладя великолепен паси и се включи опасно в наказателното поле. Футболистът шутира към вратата, но ударът му беше блокиран от Серхио Рамос, който се хвърли на шпагат.
В 81-ата минута Карим Бензема пропусна добра възможност да отбележи. Французинът получи хубав пас по земя от Лукас Васкес и отправи силен удар към вратата. Вратарят Шампане обаче демонстрира рефлекс и успя да избие топката.
Атаките към вратата на гостите се увеличаваха с всеки изминал момент. В 85-ата минута Серхио Рамос стреля опасно с глава от точката на дузпата, но стражът на гостите отново показа класа.
Реал Мадрид - Леганес 1:2
Голмайстори: Хавиер Ерасо Гони (32), Карим Бензема (47), Габриел (55)
Реал Мадрид: Касия, Аршаф (Карвахал 69'), Начо, Рамос, Ернандес, Ковачич, Йоренте (Модрич 69'), Иско (Майорал 77'), Лукас, Асенсио, Бензема
Треньор: Зинедин Зидан
Леганес: Шампане, Тито, Бустинса, Сиовас (Монтовани 58'), Рико, Брашанац, Габриел, Ел Жар, Ерасо Гони, Амрабат (Гарсия 71'), Бовю
Треньор: Асиер Харитано
Мадрид, стадион "Сантяго Бернабеу"
Съдия: Хесус Хил Мансано
Жълти картони: Рамос (Реал Мадрид); Тито, Шампане (Леганес)







Времето в петък: Слънце, следобедни бури и захлаждане
Църковен празник на 15 май и поверия според народните вярвания
Добри новини за няколко зодии в хороскопа за 15 май 2026
Френч тост или палачинки: Кой избор е по-добър за кръвната захар?
Днес слънце, но следобед по сценарий дъжд
Нов украински прехващач може да подсили отбраната на Европа
Renault иска 10 години без нови правила за достъпните коли
Honda показа два нови хибридни модела
Мотоциклет с V8 двигател от Ferrari беше продаден за 500 000 долара
Китай изгражда най-големия зимен полигон за електромобили
Валтер Уокър се завръща в клетката на UFC през юни
Злати Чуканова и Викторио Илиев на четвъртфинал в Сърбия
Андреа Нисева ще се бори за европейското злато в Самоков
Християн Георгиев с бронз от Европейското по таекуондо
Метформинът действа вероятно основно в червата
Имунизационна стратегия след първата година – надграждане и устойчивост на имунитета
Психология за родители: Първите дни у дома – адаптация на семейството
С какви процедури да подготвим тялото за лятото?
Коментари
Напиши коментар02:39 | 25 яну 2018 г.
02:37 | 25 яну 2018 г.
02:32 | 25 яну 2018 г.
02:30 | 25 яну 2018 г.
02:24 | 25 яну 2018 г.
02:22 | 25 яну 2018 г.
02:20 | 25 яну 2018 г.
02:17 | 25 яну 2018 г.
02:14 | 25 яну 2018 г.
02:11 | 25 яну 2018 г.
Напиши коментар