Реал Мадрид се върна на победния път, а Зинедин Зидан и момчетата му взеха глътка въздух, след като спечелиха тежкото гостуване на Валенсия с 4:1. Успехът обаче не дойде никак лесно, тъй като два от головете на “Кралете” паднаха в последните минути на срещата, а в същото време домакините изпуснаха прекалено много положения пред вратата на Кейлор Навас.

Кристиано Роналдо даде комфортен аванс на Реал с два гола от дузпи през първото полувреме, но в началото на второто Санти Мина намали и върна интригата в срещата. Чак в 84-та минута Марсело успокои столичани, а след още 4 Тони Кроос довърши “прилепите”.

След този успех Реал Мадрид остава на четвъртото място в класирането, но вече на само 2 точки от третия Валенсия. Тимът на Зинедин Зидан има и мач по-малко от “прилепите”. Убедителен лидер с 54 точки остава Барселона, с 11 повече от Атлетико Мадрид.

Очакванията за интересен двубой бяха оправдани още през първото полувреме. Реал започна добре срещата и още в първите минути Кристиано Роналдо и Гарет Бейл пропуснаха прекрасни възможности да дадат аванс на тима си. Удар на Родриго Морено пък мина на сантиметри над гредата зад Кейлор Навас.

В 15-та минута триходова комбинация между Марсело, Бензема и Роналдо завърши с нарушение срещу Кристиано. Португалецът бе точен от отсъдената дузпа и направи 1:0 за Реал.

Последваха силни минути за домакините. В 25-та Навас спаси мощен удар на Кондогбия от границата на наказателното поле, а малко след това и Езикел Гарай пропусна да изравни от чиста позиция.

В 37-та минута Реал получи втора дузпа. Реферът видя нарушение на Мартин Монтоя при борба за висока топка срещу Карим Бензема в наказателното си поле. Кристиано Роналдо отново застана зад топката и въпреки че Нето хвана ъгъла, топката влезе в мрежата му - 2:0 за Реал. Това бе 101-та дузпа, която Кристиано Роналдо реализира в кариерата си. Португалецът е пропуснал само 19.

До края на полувремето Валенсия натисна, а Дани Парехо опита да изпроси много леко дузпа. Реферът обаче не видя нарушение на Каземиро срещу него. В 44-та минута Санти Мина центрира прострелно от дясното крило и топката стигна до Родриго, който бе почти сам пред опразнената врата. Нападателят обаче не успя да отклони топката зад голлинията. В добавеното време на първата част и Гуедеш видя как ударът му бе спасен от Кейлор Навас.

“Прилепите” продължиха с добрите си изяви през второто полувреме. Домакините имаха претенции за две неотсъдени дузпи още в първите 10 минут ислед подновяването на играта, но реферът не сметна за нужно да надуе свирката. Бензема пък можеше да реши всичко в 54-та минута, но ударът му опъна мрежата от грешната страна.

Така в 59-та минута Валенсия все пак намали. Санти Мина засече с глава центриране на Дани Парехо от ъглов удар и направи 1:2. Последва натиск на Валенсия и в 66-та минута Парехо едвам не изравни. Навас обаче отново направи страхотно спасяване. В 68-та минута Роналдо можеше да оформи хеттрика си след хубаво подаване на Гарет Бейл отдясно, но Нето успя да отрази удара му. В 82-та минута Кристиано направи нов пропуск.

Само две по-късно обаче капитанът Марсело реши всичко. Бразилецът комбинира много добре с резервата Марко Асенсио, след което с удар в близкия ъгъл направи 3:1. В 88-та минута пък Тони Кроос размени двойно подаване с Роналдо и с техничен удар от границата на наказателното поле вкара четвърти гол за Реал.

Валенсия - Реал Мадрид 1:4

0:1 Кристиано Роналдо 16’-д

0:2 Кристиано Роналдо 38’-д

1:2 Санти Мина 59’

1:3 Марсело 84’

1:4 Тони Кроос 89’

Валенсия: Нето, Монтоя, Коклен, Гарай, Латоре (77 - Перейра), Гуедеш (48 - Солер), Парехо, Кондогбия, Гая, Родриго (75 - Дзадза), Мина

Реал Мадрид: Навас, Марсело, Начо, Варан, Карвахал, Кроос, Каземиро, Модрич (88 - Ковачич), Роналдо, Бейл (69 - Васкес), Бензема (78 - Асенсио)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/soVF3K_AAKY" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>