Реал Мадрид направи важна крачка към класирането си за осминафиналите на Шампионската лига след гръмка победа с 5:0 като гост на Виктория Пилзен. Карим Бензема изигра страхотен мач и завърши с два гола и асистенция, а по веднъж се разписаха Каземиро, Гарет Бейл и Тони Кроос.

Така след 4 изиграни мача в Група G на турнира Реал Мадрид и Рома делят първото място с по 9 точки, ЦСКА Москва има 4, а Виктория Пилзен е само с 1.

Наставникът на “Кралете” Сантяго Солари имаше доста проблеми в защитата си, заради което заложи като титуляр на Серхио Регилон.

Испанците решиха всичко още през първото полувреме, когато вкараха 4 гола. Преди головото шоу обаче домакините можеха да поведат в резултата още в 11-та минута, когато бившият играч на Левски Роман Прохазка центрира към далечната греда, а Чори не успя за сантиметри да засече топката в мрежата.

Така се стигна до 21-та минута, когато Карим Бензема навърза цялата защита на Виктория и с хубав удар по земята направи 1:0. Това бе гол №200 за французина с екипа на Реал Мадрид, което досега бяха правили само Уго Санчес, Ференц Пушкаш, Карлос Сантияна, Алфредо Ди Стефано, Раул и Кристиано Роналдо.

Само две минути по-късно Тони Кроос центрира от ъглов удар, а Каземиро с глава успя да насочи топката в мрежата за 2:0.

Головата вихрушка на испанците продължи и в 37-та минута Бензема покачи на 3:0. Французинът получи като на тепсия свалена с глава от Бейл топка и отблизо реализира второто си попадение. С него Бензема се превърна в 4-тият най-резултатен играч в Шампионската лига, след като има 58 гола и изпревари Рууд ван Нистелрой (56). Пред нападателя са само Раул (71), Лионел Меси (103) и Кристиано Роналдо (121).

В 40-та минута падна и четвърти гол за Реал. Серхио Регилон центрира от лявото крило, Бензема отклони леко с глава топката, а Бейл дебнеше зад него и с лекота я насочи в обратния ъгъл.

След почивката испанците понамалиха темпото, докато шампионът на Чехия опита да вкара почетен гол. Тибо Куртоа обаче отрази няколко опасни удара.

В 62-та минута героят на вечерта Карим Бензема отстъпи мястото си на младия Винисиус, който малко след това изработи петия гол. Бразилецът поде една контраатака в 67-та минута, чукна топката към Тони Кроос, който с много техничен удар прехвърли вратаря на домакините Хрушка за крайното 5:0.

Виктория Пилзен - Реал Мадрид 0:5

0:1 Карим Бензема 21'

0:2 Каземиро 23'

0:3 Карим Бензема 37’

0:4 Гарет Бейл 40’

0:5 Тони Кроос 67’

Виктория Пилзен: Хрушка, Резник, Хейда, Хубник, Лимберски, Прохазка, Хрошовски, Хавел (38 - Петржела), Чермак (61 - Хоржава), Копич, Хори (80 - Резничек)

Реал Мадрид: Куртоа, Одриосола, Рамос (59 - Санчес), Начо, Регилон, Каземиро, Кроос (73 - Иско), Себайос, Васкес, Бейл, Бензема (62 - Винисиус)