Реал Мадрид записа трети пореден успех в първенството, след като победи Еспаньол с 4:2 в двубой от 21-вия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Корнела-Ел Прат".

"Белия балет" на практика си реши мача още в неговото начало, след като в 15-ата минута тимът вече водеше с 2:0, благодарение на головете на Карим Бензема и Серхио Рамос. Все пак Леонардо Баптищао върна едно попадение в 25-ата минута, но в края на полувремето френският нападател отново се разписа. През втората част Гарет Бейл (67') също отбеляза, но малко след това столичани останаха с човек по-малко, след като Рафаел Варан получи директен червен картон. В края на срещата Роберто Росалес оформи крайния резултат.

Така Реал остава на 3-ото място с актив от 39 точки, с 5 по-малко от втория Атлетико Мадрид. Еспаньол пък е 15-и с 24 пункта.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/1oUzwKirkG0" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна по перфектен начин за гостите, които поведоха в резултата още в 4-ата минута. Лука Модрич нахлу опасно в наказателното поле и отправи удар, бе отразен от вратаря Диего Лопес. Избитата топка попадна в краката на Карим Бензема, който не се поколеба и я прати във вратата.

В 15-ата минута носителят на Златната топка Модрич блесна и с прекрасно центриране, където на втора греда чакаше Серхио Рамос. Защитникът се извиси над всички и с глава прати неспасяемо топката във вратата - 0:2.

Десет минути по-късно домакините върнаха едно попадение. Леонардо Баптищао се оказа на правилното място в правилното време след разбъркване в наказателното поле на Реал при центриране от ъглов удар. Топката стигна до футболиста и той опъна мрежата на Тибо Куртоа.

В 45-ата Бензема подаде към Винисиус Жуниор в наказателното поле, бразилецът заложи топката на френския съотборник, който много технично насочи по диагонала и не остави шансове на Диего Лопес. При този резултат завърши и първото полувреме.

През втората част гостите продължиха да доминират. В 57-ата минута Лука Модрич получи прецизен пас по земя в наказателното поле. Хърватинът овладя и шутира в левия ъгъл. Диего Лопес обаче направи чудесно спасяване.

В 67-ата минута Лукас Васкес открадна топката напредна и подаде за Бензема. Кълбото стигна до резервата Гарет Бейл, който се освободи технично и вкара с удар от десет метра - 1:4.

В 71-ата съдията показа директен червен картон на Рафаел Варан. Френският защитник спъна Пабло Пиати пред наказателното поле, а съдията видя директена голова опасност и изгони бранителя.

В 81-ата минута Марк Рока Хунке изпрати прецизно високо центриране в наказателното поле. Топката стигна до Роберто Росалес, който без да се замисля прати топката във ратата.

Еспаньол - Реал Мадрид 2:4

Голмайстори: Карим Бензема (4', 45'), Серхио Рамос (15'), Леонардо Баптищао (25'), Гарет Бейл (67'), Роберто Росалес (81')

Еспаньол: Д. Лопес, Х. Лопес, Мармол, Ермосо, Росело (Росалес 64'), Хунке, Дардер (Мелендо 75'), Баптищао (Пиати 71'), Морено, Гарсия, Иглесиас
Треньор: Жоан Руби

Реал Мадрид: Куртоа, Карвахал, Варан, Рамос (Начо 46'), Регилон, Каземиро, Модрич (Марсело 76'), Кроос, Лукас, Винисиус (Бейл 64'), Бензема
Треньор: Сантяго Солари