Реал Мадрид продължава с експериментите в края на сезона и логично загуби с 1:3 гостуването си на Реал Сосиедад. Така тимът на Зинедин Зидан има само една победа в последните 5 мача.

Браим Диас бе дал аванс на “Кралете” още в началото на срещата, но Микел Мерино изравни в 26-та. Развръзката дойде в 39-та минута, когато Хесус Вайехо бе изгонен с червен картон, а Вилиан Жозе пропусна отсъдената дузпа. След почивката Салдуа (57) и Беренечеа (67) донесоха заслужената победа за баските. След загубата Реал Мадрид остава на третото място с 68 точки и ще завърши сезона на тази позиция. Реал Сосиедад е на 8-мо място с 50 точки, на 3 зад седмия Атлетик Билбао.

Зинедин Зидан продължи линията да дава шанс на голяма част от играчите в тима си, но не и на Гарет Бейл, който остана извън групата за мача. И само след 6 минути игра Реал успя да поведе в резултата. Карим Бензема намери Браим Диас в наказателното поле на домакините и младокът хладнокръвно реализира за 1:0.

Домакините обаче натиснаха сериозно и гол на Микел Оярсабал в 21-та минута бе отменен заради засада. Малко след това домакините все пак изравниха. Вилиан Жозе изведе с пета Микел Мерино през центъра на защитата на Реал и халфът технично прокара топката зад Тибо Куртоа за 1:1.

Това обаче не бе всичко, в 39-та минута тимът на Зидан остана с човек по-малко, а Реал Сосиедад получи право да изпълни дузпа. Това стана факт след като удар на Вилиан Жозе бе избит от Хесус Вайехо от голлинията. Защитникът бе изгонен, но Вилиан Жозе пропусна от бялата точка. Куртоа закова топката в ръцете си след изпълнението на бразилеца.

В началото на втората част натискът на Реал Сосиедад беше сериозен и след няколко пропуска в 57-та минута домакините поведоха. Салдуа надскочи Марсело при едно центриране от ляво и насочи топката неспасяемо в далечния ъгъл.

Десет минути по-късно Реал Сосиедад реши всичко с трети гол. Оярсабал направи за смях защитниците на гостите и стреля мощно в гредата. Топката обаче попадна на крака на 17-годишния Андер Беренечеа, който с удар в близкия ъгъл прокара топката зад Куртоа за трети път в мача.

Реал Сосиедад - Реал Мадрид 1:3

0:1 Браим Диас 6'

1:1 Микел Мерино 26'

2:1 Салдуа 57'

3:1 Андер Беренечеа 67'

Реал Сосиедад: Руи, Салдуа (68 - Янузай), Д. Йоренте, Субелдия, Морено, Мерино, Пардо (77 - Ияраменди), Муньос, Баренетчеа (87 - Хуамни), Оярсабал, Вилиан Жозе

Реал Мадрид: Куртоа, Карвахал, Вайехо, Начо, Марсело, Каземиро, Кроос, Иско (56 - Модрич), Диас (65 - Васкес), Асенсио (76 - Винисиус), Бензема