Реал Мадрид стигна до изненадващо равенство, след като завърши 1:1 с Валядолид в двубой от втория кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Сантиаго Бернабеу".

Футболистите на треньора Зинедин Зидан доминираха през първото полувреме, като Хамес Родригес бе главно действащо лице на терена и създаде редица положения, но нито едно не бе увенчано с гол.

През втората част домакините продължиха да диктуват темпото, но не успяваха да стигнат до вратата на Валядолид. Все пак Карим Бензема (82') успя да го направи и зарадва по-голямата част от 63 037-те зрители, които бяха по трибуните на "Бернабеу". Малко след това обаче Гуардиола Наваро шокира "белия балет" донесе точката на отбора си.

Така Реал има 4 точки след първите два кръга в първенството, като към момента тимът се намира на второто място в класирането. Валядолид е със същия актив и е трети.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/Lkc4Q-PtS0s" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Двубоят започна в спокойно темпо, като първата голова ситуация бе на сметката на "белия балет" в 13-ата минута. Хамес Родригес напредна отдясно и подаде към Гарет Бейл, който стреля опасно по диагонала. Топката обаче мина покрай гредата.

В 20-ата минута Родригес завърши комбинация между Тони Кроос и Марсело, стреляйки покрай вратата. Малко след това колумбиецът се отличи с добро изпълниение на пряк свободен удар, но топката мина малко над напречната греда.

Родригес продължи да бъде главно действащо лице по време на мача и в 37-ата минута той отправи плътен изстрел на метър от границата на наказателното поле. Топката обаче профуча покрай дясната греда. Така първото полувреме завърши при нулево равенство.

През втората част Реал продължи да контролира случващото се на терена, но така и не успяваше да си пробие път през добре подредената защита на гостите. В 57-ата минута Бейл опита късмета си с удар от далечно разстояние. Вратарят Жорди Масип обаче внимаваше и спаси с лекота.

В 69-ата минута влезлият само преди секунди Лука Йович нацели гредата. Новото попълнение на Реал връхлетя в наказателното поле и засече с глава центриране отляво. Топката обаче се удари в сглобката на вратата и излезе.

В 75-ата минута Валдо Марин можеше да шокира "белия балет". Футболистът отправи мощен удар на няколко метра от границата на наказателното поле. Тибо Куртоа обаче демонстрира рефлекс и спаси.

В 79-ата минута гостите пропуснаха нов добър шанс. Валдо Рубио центрира остро отляво, Гуардиола Наваро беше непокрит на седем метра от голлинията, но не успя да засече топката  по най-добрия начин.

В 82-ата минута Карим Бензема се разписа. Французинът получи топката с гръб към вратата на границата на пеналтерията. Той се завъртя, шутира на сляпо и прати топката неспасяемо във вратата.

В 88-ата минута Гуардиола Наваро шокира домакините. Футболистът получи топката в наказателното поле, реагира бързо и без никакви проблеми промуши топката в долния ляв ъгъл.

Реал Мадрид - Реал Валядолид 1:1

Голмайстори: Карим Бензема (82'), Гуардиола Наваро (88')

Реал Мадрид: Куртоа, Карвахал, Варан, Рамос, Марсело, Каземиро, Родригес (Винисиус 57'), Кроос, Иско (Йович 68'), Бейл, Бензема (Лукас 90')
Треньор: Зинедин Зидан

Валядолид: Масип, Мояно (Марин 59'), Кико, Салису, Начо, Феде (Тухами 84'), Мичел, Поро (Антонито 80'), Плано, Наваро, Юнал
Треньор: Серхио