Реал Мадрид победи с 3:1 третодивизионния Унионистас Саламанка като гост и се класира за осминафиналите на турнира за Купата на Краля в Испания. “Кралете” владееха инициативата, но високомерното им отношение можеше да им коства много.

Гарет Бейл (17) бе дал ранен аванс за столичани, но в 57-та минута Алваро Ромеро изравни. Пет минути по-късно щастлив автогол на Хуан Гонгора донесе успеха на Реал. Хората на Зинедин Зидан удариха и три греди - на Хамес Родригес в края на първото полувреме и на Брахим Диас и Лука Йович в рамките на десетина секунди в заключителните минути на мача. Все пак в 90-та минута Диас вкара трети гол за столичани.

Треньорът на Реал Мадрид Зинедин Зидан бе пуснал доста сериозен отбор, включително триото в атака Винисиус, Гарет Бейл и Карим Бензема, както и на Каземиро и Федерико Валверде в средата на терена.

Очаквано гостите поеха инициативата от първите минути и поведоха рано-рано. В 17-та минута домакините действаха много разконцентрирано при едно центриране отляво, топката попадна у Гарет Бейл, който стреля с десния крак и с помощта на рикошет успя да прати топката в мрежата - 1:0.

Сравнително ранният гол успокои прекалено много Реал, въпреки че в 37-та минута удар на Хамес Родригес срещна гредата. След почивката гостите намалиха още повече темпото и в 57-та минута домакините от Саламанка изненадващо изравниха.

Влезлият минути по-рано като резерва Алваро Ромеро проби от центъра и от границата на наказателното поле насочи топката неспасяемо под гредата зад Алфонс Ареола.

Реал все пак успя да поведе отново много бързо. В 62-та минута Марсело центрира от лявото крило, Брахим Диас засече много нескопосано топката на празна врата, а тя все пак се насочи към голлинията. Сантиметри преди това защитникът Хуан Гонгора я отклони и тя влезе във вратата - 2:1 за Реал.

Домакините продължиха да играят много освободено и в 65-та минута Ареола отрази опасен удар на Карлос де ла Нава. Карим Бензема опита да реши мача с трети гол, но ударите му минаваха покрай целта, а в 79-та минута Де Ла Нава отново опита късмета си. Ареола обаче отново отрази.

В 85-та минута сантиметри разделиха Реал от трети гол. Брахим Диас стреля мощно в гредата с удар от средно разстояние. Последва удар с глава на Винисиус, който бе отразен от вратаря на домакините, а при добавката от трудна позиция Лука Йович прати топката отново в гредата.

В добавеното време на срещата Брахим Диас реши всичко с трети гол. Крилото проби в наказателното поле и с удар от малък ъгъл успя да насочи топката покрай Пайреро за крайното 3:1.

Унионистас Саламанка - Реал Мадрид 1:3

0:1 Гарет Бейл 18’

1:1 Алваро Ромеро 57’

1:2 Хуан Гонгора 62’-автогол

1:3 Брахим Диас 90+2'

Унионистас Саламанка: Пайреро, Пиохо, Гонгора, Пласерес (85 - Амузу), Мангадо, Гайего, Анхел, Навас (80 - Гонсалес), Лопес, Гаридо (55 - Ромеро), Де ла Нава

Реал Мадрид: Ареола, Марсело, Начо, Милитао, Карвахал, Каземиро, Валверде, Хамес (80 - Иско), Винисиус, Бейл (53 - Диас), Бензема (75 - Йович)