Карим Бензема наниза 4 гола, а Реал Мадрид срази Хетафе с 6:0 в единствената си контрола преди първия си мач за новия сезон в Ла Лига.

Кралете, които пропуснаха първия уикенд и ще започнат защитата на титлата си тази неделя срещу Реал Сосиедад, не оставиха шансове на опонента в мача, който се изигра на клубната база във Валдебебас.

Зинедин Зидан не можеше да използва редица футболисти като Асенсио, Иско, Регилон, Азар, Бейл, Мариано, Васкес, Йодегор и Йович, но това по никакъв начин не се отрази върху играта и 6-те гола бяха вкарани още през първото полувреме.

Разбира се гостите също бяха без голяма част от титулярите си, което явно им повлия сериозно и разликата в класите бе налице. Серхио Рамос и младокът Арибас добавиха по един гол за победителите.

На двубоя не бяха допуснати представители на медиите, както и не бе излъчван по клубния телевизионен канал.