Реал Мадрид надигра и победи Барселона с 3:1 в двубой от седмия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Камп Ноу".

"Белия балет" поведе в резултата още в началото на срещата, след като Федерико Валверде (5') се разписа. Минути по-късно 17-годишният Ансу Фати (8') изравни и стана най-младият голмайстор в Ел Класико. През втората част Серхио Рамос (63') бе точен от дузпа, а Лука Модрич (90') донесоха победата за гостите.

Така мадридчани до някаква степен се реваншираха на феновете си за неприятната загуба от Шахтьор през седмицата и продължават да бъдат на върха в класирането с 13 точки, с 2 повече от втория Реал Сосиедад. Барселона пък продължава с колебливото представяне. Каталунците се намират на 10-ата позиция със 7 пункта.

Двата отбора "се хванаха за гушите" още след първия съдийски сигнал и си размениха по един гол още в първите минути на мача. Гостите поведоха в петата минута, след като Карим Бензема изведе добре Федерико Валверде, който с мощен диагонален изстрел матира вратаря на каталунците Нето.

Три минути по-късно Жорди Алба проби отляво и пусна успореден на голлинията пас към Ансу Фати, който от непосредствена близост засече подаването и насочи топката към вратата.

В 24-ата минута Ансу Фати напредна отляво и направи отлично разиграване Лионел Меси в наказателното поле. Аржентинецът Сехио Рамос и стреля в близкия ъгъл, но вратарят Тибо Куртоа се хвърли и изби.

През останалите минути темпото на игра бе бързо, но интересните положения пред вратите на двата отбора липсваха. Така първото полувреме завърши без повече отбелязани голове.

През втората част динамиката продължи да бъде висока и домакините бяха близо до гола в 54-ата минута. Тогава Фати напредна отдясно и центрира към далечна греда, където дебнеше Филипе Коутиньо. Необезпокояван, бразилецът засече с глава, но отиграването му беше изключително разочароващо.

В 62-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа, след меле в пеналтерията, където Клеман Ленгле задържа Серхио Рамос. Съдията Хуан Мартинес Мануера се консултира с ВАР и посочи бялата точка. Самият Рамос пък се нагърби с отговорността и не сгреши - 1:2.

В 70-ата минута нова суматоха, този път в полето на Реал, завърши с претенции на каталунците за дузпа. Рамос се опита да изчисти топката, но тя се удари в ръката на Рафаел Варан. Съдията Мануера обаче остана безмълвен.

В 86-ата минута центриране отдясно стигна до Тони Кроос, който директно отправи изстрел. Нето изби, но топката отново попадна в германеца и той нанесе втори удар, но стражът на Барса отново геройски спаси. При последвалото центриране от корнер стражът на каталунците направи нови две намеси след удари на Винисиус и Рамос.

В 90-ата минута гостите нанесоха своя трети удар в мача. Модрич предприе атака и подаде към откъсващия се в пеналтерията Родриго. Нето се намеси, но не успя да улови топката и тя попадна в краката на хърватина, който излъга насъбралите се футболисти пред него и прати топката в опразнената врата.

Барселона - Реал Мадрид 1:3

Голмайстори: Федерико Валверде (5'), Ансу Фати (8'), Серхио Рамос (63'д.), Лука Модрич (90')

Барселона: Нето, Дест, Пике, Ленгле, Алба (Брайтуайт 86'), Бускетс (Тринко 82'), Де Йонг, Коутиньо, Педри (Дембеле 82'), Фати (Гризман 82'), Меси
Треньор: Роналд Куман

Реал Мадрид: Куртоа, Начо (Васкес 43'), Варан, Рамос, Менди, Каземиро, Кроос, Валверде (Модрич 69'), Асенсио (Родриго 81'), Винисиус, Бензема
Треньор: Зинедин Зидан