Реал Мадрид извоюва първа победа в Шампионската лига през този сезон, след като се наложи над Интер с 3:2 в двубой от третия кръг на Група В.

Двата отбора спретнаха истинско зрелище за зрителите, като след малко повече от половин час "белия балет" водеше с два гола преднина, благодарение на Карим Бензема (16') и Серхио Рамос (33'), за който това е попадение номер 100 с екипа на мадридчани. Малко след това обаче Лаутаро Мартинес (35') намали. Драмата през втората част продължи и Иван Перишич (68') изравни, но Родриго (80') сложи точка на спора.

Така първата треньорска битка между Зинедин Зидан и Антонио Конте завърши с победа за французина и Реал вече е на второто място в групата си с актив от 4 точки, колкото има и Шахтьор Донецк. Лидер е Борусия Мьонхенгладбах с 5 пункта, а Интер е на последна позиция с 1 точка.

Двубоят започна добре за домакините, които можеха да поведат още в 4-ата минута. Марко Асенсио нанесе хубав удар и топката отиваше под гредата, но вратарят Самир Ханданович спаси атрактивно.

Гостите отговориха подобаващо, след като нацелиха гредата в 10-ата минута. Николо Барела се озова в добра позиция, достигайки центриране от крилото. Ударът му с глава от около точката на дузпата обаче не беше достатъчно точен и топката разтресе напречната греда.

Агресивната игра на двата отбора продължи и в 14-ата минута Артуро Видал получи прецизно подаване от Мартинес на ръба на наказателното поле и отправи изстрел. Топката обаче мина на сантиметри от лявата греда.

В 16-ата минута играчите на Реал поведоха в резултата. Ашраф Хаким допусна детинска грешка, която позволи на Карим Бензема да излезе очи в очи с Ханданович. Нападателят демонстрира класата си и прати топката във вратата - 1:0.

В 33-ата минута "белия балет" удвои преднината си след изпълнение на корнер. Серхио Рамос се извиси над всчики при центрирането и засече неспасяемо топката във вратата.

Две минути по-късно обаче "нерадзурите" върнаха едно попадение. Николо Барела пусна хитър пас към Лаутаро Мартинес, който отправи изстрел, насочвайки топката в долния ляв ъгъл за 2:1. При този резултат завърши и първото полувреме.

През втората част темпото на игра чувствително спадна и интересните положения пред двете врати липсваха.

Все пак в 68-ата минута гостите изравниха. Иван Перишич бе изведен от Лаутаро Мартинес и демонстрира брилянтно хладнокръвие в наказателното поле, стреляйки в долния десен ъгъл.

В 75-ата минута гостите нацелиха втора греда в мача. Лаутаро Мартинес овладя подаване, напредна опасно и дръпна спусъка от границата на наказателното поле, но топката нацели десния страничен стълб.

В 80-ата минута отлична атака на домакините завърши с подаване на Винисиус Жуниор към Родриго. Футболистът се оказа непокрит в пеналтерията и не сгреши с чудесен завършващ удар в горния десен ъгъл.

Реал Мадрид - Интер 3:2

Голмайстори: Карим Бензема (16'), Серхио Рамос (33'), Лаутаро Мартинес (35'), Иван Перишич (68'), Родриго (80')

Реал Мадрид: Куртоа, Васкес, Варан, Рамос, Менди, Каземиро, Кроос (Модрич 78'), Валверде, Асенсио (Родриго 64'), Азар (Винисиус 64'), Бензема
Треньор: Зинедин Зидан

Интер: Ханданович, Д’Амброзио, Де Фрай, Бастони, Хакими, Видал (Наинголан 87'), Брозович, Барела (Галярдини 78'), Йънг, Перишич (Санчес 78'), Лаутаро
Треньор: Антонио Конте