Реал Мадрид и Виляреал завършиха наравно 1:1 в мач от десетия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Ел Мадригал".

"Белия балет" поведе в резултата още рано, рано в срещата, след като Мариано Диас (2') успя да се разпише. Постепенно домакините надиграха мадридчани и заслужено изравниха след точно изпълнена дузпа на Жерард Морено (76').

Така Реал заема четвъртото място във временното класиране на първенството с актив от 17 точки, колкото има и градския съперник Атлетико Мадрид. Виляреал се намира на втората позиция с 19 пункта, с 1 по-малко от първенеца Реал Сосиедад.

Двубоят започна отлично за гостите, които поведоха в резултата още във втората минута. Дани Карвахал получи топката и центрира в наказателното поле, а страничният арбитър вдигна флага за засада. Главният съдия Алехандро Ернандес обаче остави играта да продължи и Мариано Диас се разписа с глава. След това ВАР установи, че голът е редовен.

Въпреки попадението, домакините запазиха спокойствие и срещата продължи равностойно, като двата отбора не спираха с опититите да наложат играта си.
В 20-ата минута Жерард Морено центрира и Дани Парехо насочи с глава над гредата. Пет по-късно Ману Тригерос бе намерен с центриране в полето на Реал, но ударът му бе блокира след намеса на Рафаел Варан.

Постепенно домакините поеха инициативата и започнаха да притесняват защитата на мадридчани все по-често. "Жълтата подводница" обаче така и не успя да извлече позитиви от това си превъзходство.

През втората част случващото се на терена не се промени и в 57-ата минута Виляреал направи голям пропуск. Тони Кроос сгреши при изнасянето и две секунди по-късно Жерард Морено беше изведен в наказателното поле. Испанският национален нападател стреля ниско по диагонала, но неточно.

В 75-ата минута усилията на домакините дадоха резултат. Саму Чуквуезе бе изведен зад гърба на защитата на Реал, а вратарят Куртоа го повали на земята и ясно имаше съприкосновение, което даде повод на Ернандес Ернандес да посочи бялата точка. Зад топката застана Жерар Морено, който стреля силно с левия крак в долния десен ъгъл на Куртоа и изравни резултата.

Виляреал - Реал Мадрид 1:1

Голмайстори: Мариано Диас (2'), Жерард Морено (76'д.)

Виляреал: Асенхо, Гаспар, Албиол, Торес, Педраса (Сантос 61'), Тригерос (Еступинан 61'), Ибора, Парехо, Морено, Бака (Чуквуезе 61'), Гомес
Треньор: Унай Емери

Реал Мадрид: Куртоа, Карвахал, Варан, Начо, Менди, Модрич, Кроос, Йодегор (Иско 65'), Васкес, Мариано (Асенсио 85'), Азар (Винисиус 65')
Треньор: Зинедин Зидан