Леванте победи с 2:1 като гост осакатения състав на Реал Мадрид, който на всичкото отгоре отстана с човек по-малко в 9-та минута. Едер Милитао бе изгонен в началото с директен червен картон, а малко след това Марко Асенсио (12) даде аванс на тима си.

Гостите обаче стигнаха до пълен отбра след голове на Хосе Моралес (32) и Рожер (78), като последният дори пропусна дузпа в 64-та минута. След тази загуба Реал Мадрид остава на второто място в класирането с 40 точки и 1 повече от третия Севиля. Барселона обаче може да се израни със столичани, тъй като има 37 точки и мач по-малко - домакинство на Атлетик Билбао утре. Далеч напред с 47 точки и два мача по-малко е Атлетико Мадрид.

Треньорът на домакините Зинедин Зидан имаше доста проблеми със състава си, а ядовете за французина станаха още по-големи в 9-та минута. Едер Милитао бе изгонен с директен червен картон, след като фаулира откъсващия се сам срещу Куртоа нападател на гостите Рожер. Първоначално реферът покажа жълт картон, но след преразглеждане на ситуацията с ВАР извади червен.

Така рано-рано Реал остана с човек по-малко, но пък минути по-късно поведе в резултата. Марко Асенсио бе изведен сам срещу стража на гостите след светкавична контраатака и с техничен удар с десния крак направи 1:0. И тази ситуация не мина без протести, след като преди контраатаката Менди и Мелеро се сблъскаха в наказателното поле на Реал и гостите поискаха дузпа. Претенциите им обаче не бяха уважени от рефера.

С човек повече Леванте опита да натисне и в 25-та минута беше близо до изравнителния гол, но Куртоа направи две спасявания след удари на Рожер. Малко след това Асенсио пропусна да отбележи втори гол. Крилото бе намерен с далечно подаване зад защитата на гостите, укроти си топката, но след това не успя да я нагласи за удар.

Така се стигна до 32-та минута, когато Леванте изравни. Моралес бе намерен в наказателното поле на домакините със страхотно центриране от дясното крило. Ел Коменданте засече прекрасно топката от въздуха и я насочи неспасяемо в далечния ъгъл - 1:1. До края на първата част Рожер можеше да направи и пълен обрат, но Куртоа отново се намеси решително.

В началото на второто полувреме Реал създаде няколко изгодни положения, като най-добрата ситуация бе в 53-та минута. Кроос намери Бензема на стрелкова позиция, но французинът реши да подава и защитниците на Леванте се организираха.

В 62-та минута гостите получиха дузпа след нова спорна ситуация. Карлос Клерк бе настъпен от Винисиус на границата на наказателното поле. Реферът първоначално даде сигнал за свободен удар, но и тук трябваше да се намесва ВАР. Резултатът бе - дузпа! Рожер стреля силно в левия горен ъгъл на вратата, но Куртоа показа отново страхотната си класа и отрази.

Рожер обаче не бе казал последната си дума. В 78-та минута нападателят се реваншира за пропуска си от дузпата с победен гол. При заучено изпълнение на ъглов удар Рожер бе намерен сам на точката на дузпата, след което с премерен удар преодоля купа от играчи и Куртоа за победния гол.

Реал Мадрид - Леванте 1:2
1:0 Марко Асенсио 12’
1:1 Хосе Моралес 32’
1:2 Рожер 78’

Реал Мадрид: Куртоа, Одриосола, Милитао, Варан, Менди, Каземиро, Модрич, Кроос, Асенсио (82 - Арибас), Азар (60 - Винисиус), Бензема (82 - Мариано)

Леванте: Айтор, Клерк, Дуарте, Постиго, Мирамон, Малса (60 - Рочина), Радоя, Мелеро, Моралес (76 - Гомес), Леон (60 - Барди), Рожер (83 - Везо)