Реал Мадрид довърши италианския Аталанта и след нова победа – този път с 3:1 - продължава към четвъртфиналите на Шампионската лига. Момчетата на Зинедин Зидан спечелиха първата среща с 1:0. Тази вечер в Мадрид „Кралете“ поведоха след голове на Карим Бензема в 34-та минута и Серхио Рамос от дузпа в 60-та. В 83-та минута Луис Муриел намали, а две по-късно резервата Марко Асенсио вкара трети гол. И този мач не мина без дискусионна ситуация, когато в края на първото полувреме главният съдия наду свирката за края му, преди да са изтекли 45 минути. Тънкият момент е, че в този миг Муриел бе изведен сам срещу Тибо Куртоа.

По подобие на мача с Елче от уикенда Зидан отново заложи на схема 3-5-2. Още в 3-та минута обаче Аталанта имаше добро положение, след като Робин Госенс засече центриране от крилото, но Куртоа отрази. Малко след това гостите изградиха още една опасна атака, при която Рафаел Варан действа повече от умело, за да пресече извеждащ пас към Пашалич.

В 18-та минута Реал успя да създаде първото си добро положение, но удар на Тони Кроос не намери целта. Десетина минути по-късно Винисиус можеше да промени резултата. Бразилецът бе изведен от Бензема и изскочи на стрелкова позиция, но прати топката в тялото на защитник.

Така се стигна до 34-та минута, когато Реал се възползва по най-добрия начин от грешка в защитата на гостите и поведе. Вратарят Спортиело не изрита добре една топка и я прати прави в Модрич. Хърватинът без забавяне подаде към Бензема, който на метри от вратата нямаше как да сбърка – 1:0 за Реал. Така французинът реализира последните 4 гола на Реал във всички турнири.

Първото полувреме завърши с една меко казано спорна ситуация. Реферът свири край на първата част в 44:59 мин., а тънкият момент бе, че по същото време Луис Муриел получи прекрасно извеждащо подаване от центъра и изскачаше сам срещу Куртоа. Въпреки протестите на гостите, първите 45 минути приключиха с аванс за Реал.

На почивката треньорът на гостите Джампиеро Гасперино засили офанзивната си мощ с включването на Дуван Сапата и малко след подновяването на играта колумбиецът донесе хаос в наказателното поле на домакините. Сапата обаче не успя да нанесе достатъчно добър удар.

В 52-та минута Винисиус развинти защитата на Аталанта при една контраатака, навлезе в наказателното поле и когато стана сам срещу вратаря на гостите, прати топката покрай гредата. Седем минути по-късно младият бразилец на практика реши всичко. Винисиус отново проби на скорост в наказателното поле на Аталанта и бе фаулиран от Толой. Серхио Рамос отбеляза с лекота и направи 2:0. Това бе 15-ти гол на Рамос в Шампионската лига, с което задмина…треньора си Зинедин Зидан.

В 67-та минута Аталанта пропусна най-доброто си положение до момента. Сапата се измъкна от засадата и стреля без подготовка от двайсетина метра. Куртоа обаче реагира впечатляващо и отрази. В ответната атака и Спортиело показа класа. Италианецът беси удар с глава на Бензема отблизо и не позволи на французина да удвои сметката си в мача.

Сапата продължи с пропуските и в 76-та минута отново изскочи сам срещу Куртоа. И отново бе надигран от белгиеца. Друг колумбиец все пак вкара за Аталанта. В 83-та минута Луис Муриел изпълни по перфектен начин свободен удар и този път направи Куртоа безпомощен – 1:2.

Малко след това Марко Асенсио уби тотално интригата с едно от първите си докосвания. Испанското крило получи удобно подаване в наказателното поле на гостите и с кинжален удар с левачката в близкия ъгъл направи 3:1.

Реал Мадрид – Аталанта 3:1

1:0 Карим Бензема 34‘

2:0 Серхио Рамос 60‘-д

2:1 Луис Муриел 83‘

3:1 Марко Асенсио 85‘

Реал Мадрид: Куртоа, Варан, Рамос (64 – Милитао), Начо, Менди, Вакес, Валверде (82 – Асенсио), Кроос, Модрич, Винисиус (69 – Родриго), Бензема

Аталанта: Спортиело, Толой (61 – Паломино), Ромеро, Джимсити, Меле, Де Роон, Песина (84 - Калдара), Госенс (57 – Иличич), Пашалич (46 – Сапата), Малиновский, Муриел (84 - Миранчук)