Реал Мадрид постигна наглед лесна победа с 2:0 у дома над Ейбар дни преди да посрещне Ливърпул в четвъртфиналите на Шампионската лига. След куп отменени голове заради засади домакините изковаха успеха след попадения на Марко Асенсио (41) и Карим Бензема (73).

С този успех Реал Мадрид измести Барселона от второто място в класирането. Тимът на Зидан има 63 точки, с една повече от каталунците и на три зад лидера Атлетико Мадрид. Реал все пак е с мач повече от конкурентите си. Ейбар е на предпоследното 19-то място с актив от 23 точки.

Зинедин Зидан направи доста промени в състава си заради домакинството на Ливърпул в Шампионската лига във вторник, като остави на пейката Тони Кроос, Рафаел Варан и Винисиус. Французинът опита да ротира състава си и заради друго знаково домакинство през следващата седмица – на Барселона.

Реал започна добре срещата и още в 3-та минута Карим Бензема изскочи сам срещу вратаря на гостите Дмитрович, но сръбският национал показа класа и не допусна топката във вратата си. Малко след това Марсело изведе Бензема отново на стрелкова позиция и този път нападателят реализира. Голът обаче не бе зачетен заради засада на французина.

Силните изяви на столичани продължиха и в 10-та минута те поискаха дузпа за нарушение срещу Каземиро в наказателното поле. Главният рефер прегледа ситуацията с ВАР и сметна, че такава няма.

Последваха страхотни изяви на Марко Асенсио, който в 21-та минута нацели гредата след прекрасно изпълнение на свободен удар. В 36-та пък гол на Асенсио бе отменен заради засада.

Така се стигна до 41-та минута, когато испанският национал даде аванс на Реал. Асенсио бе изведен от Каземиро сам срещу Дмитрович и този път прошка нямаше – 1:0 за Реал Мадрид.

Асенсио започна много добре и второто полувреме, но ранен пропуск му попречи да удвои аванса на тима си. Малко след това времето над Мадрид се развали и силният дъжд попречи за по-красивата игра и на двата отбора. В 62-та минута гостите бяха много близо до изравнителен гол. Тибо Куртоа не се намеси подобаващо при един удар и топката се търкулна към вратата му. Белгиецът все пак успя със сетни усилия да не позволи на топката да мине голлинията.

Последва нов отменен гол за Реал заради засада. В 71-та минута Каземиро опъна мрежата, но бе в нередовна позиция. Така се стигна до 73-та минута, когато Карим Бензема реши всичко в мача с втори гол. Резервата Винисиус проби по лявото крило и центрира прецизно в наказателното поле, а Бензема с глава насочи топката в мрежата – 2:0. Това бе 18-ти гол за Бензема в Ла Лига този сезон, като повече от него имат единствено Жерард Морено (19), Луис Суарес (19) и Лионел Меси (23).

Реал Мадрид – Ейбар 2:0

1:0 Марко Асенсио 41‘

2:0 Карим Бензема 73‘

Реал Мадрид: Куртоа, Милитао, Начо, Менди, Марсело (68 – Винисиус), Лукас, Модрич (61 – Кроос), Каземиро, Асенсио (61 – Родриго), Иско (68 – Арибас), Бензема (80 – Мариано)

Ейбар: Дмитрович, Рафа (81 – Коте), Арбия, Оливейра, Посо, Алварес, Леон (76 – Родригес), Диоп (76 – Атиенса), Гарсия (61 – Енрик), Салватиера (46 – Инуй), Кике