Един от лидерите на Реал Мадрид Лука Модрич не пропусна да се заяде с Жерард Пике след победата на тима си с 2:1. Опитният защитник на каталунците пропусна срещата заради контузия и след последния съдийски сигнал на рефера Хесус Хил Мансано влезе на терена.

В момента, в който Пике и Модрич се разминаха и се поздравиха на терена хърватинът изстреля с хирургическа точно репликата: “Отиваш да се оплакваш, а?”. Пике отговори на провокацията по следния начин: “Приятел, четири минути…”. Защитникът и част от играчите и ръководството на каталунците недоумяваха от 4-минутното продължение на срещата, при положение, че само реферът използва повече от половината, за да оправи екипировката си. “Е колко минути продължение искаш?”, отвърна Модрич.

Каталунците бяха бесни на Хил Мансано и заради някои други решения на рефера. Най-силни бяха исканията на гостите за неотсъдена дузпа за нарушение на Ферлан Менди срещу Мартин Брейтуейт в края на мача.