Реал Мадрид и Севиля не успяха да се победят в зрелищен мач, игран на "Алфредо ди Стефано", и завършиха наравно 2:2.

"Кралският клуб" имаше златна възможност да се изстреля на върха в класирането, след като вчера Барселона и Атлетико Мадрид направиха самоубийствено реми помежду си.

Това все пак не се случи, но "белите" трябва да бъдат доволни, тъй като стигнаха до равенството дълбоко в добавеното време.

Фернандо (22‘) и Иван Ракитич (78‘) се разписаха за андалусийци. За "белия балет" точен бе Марко Асенсио (67‘), а Диего Карлош (90+4‘) си отбеляза автогол.

Двата отбора си размениха по едно полувреме, а системата за видеопотворение закопа Реал през втората част. Отборът, воден от Зинедин Зидан, получи право да изпълни дузпа, но след като разгледа ситуацията с ВАР, главният съдия отсъди 11-метровия наказателен удар в полза на гостите, тъй като в хода на атаката Едер Милитао е играл с ръка в собственото си наказателно поле.

През седмицата "кралският клуб" бе отстранен от Челси крачка преди финала на Шампионска лига и сега всички погледи са приковани във вътрешния шампионат.

Зидан отново имаше проблем с контузени играчи и не можеше да разчита на цялата си титулярна защита днес.

Надеждата за титла на Реал Мадрид все още е жива. Тимът събра актив от 75 точки и се изравни на второто място с Барселона. Лидер е Атлетико Мадрид със 77 пункта.

Севиля остава четвърти със 71 т. и също е в играта за трофея.

В следващия кръг Реал гостува на Гранада, докато за андалусийци предстои домакинство на Валенсия.

Гостите започнаха срещата по-активно и в първите минути играта се развиваше в половината на Реал Мадрид.

Още с първата си по-добра атака "кралете" стигнаха до попадение чрез Карим Бензема, което обаче бързо бе отменено заради засада.

В 22-ата минута "бялата" защита се пропука в центъра и футболистите на Лопетеги откриха резултата.

Андалусийци изпълниха късо статично положение и последва центриране към наказателното поле, където Ракитич свали към Фернандо. Бразилецът не се поколеба да стреля от близко разстояние покрай плонжа на Тибо Куртоа.

3 по-късно Каземиро опита изстрел от границата на пеналтерията, но топката попадна право в ръцете на Боно.

В 41-ата минута отново Каземиро намери пространство да обстрелва противниковата врата, но този път встрани от целта.

Домакините излязоха в търсене на задължително попадение след почивката и Модрич опита опасен удар, който бе отразен от стража на андалусийци.

Секунди по-късно останаха сериозни съмнения за игра с ръка в полето на гостите, но след намесата на системата ВАР, главният съдия прецени, че няма основание да посочи бялата точка.

В 65-ата минута играчите на Зинедин Зидан добре взаимодействаха помежду си, а в края на действието се оказа Винисиус, който от непосредствена близост нацели страничния стълб.

Само 120 секунди след това Марко Асенсио възстанови равенството. Влезлият като резерва испанец получи топката на добра стрелкова позиция и нанесе изстрел в близкия ъгъл, който остави Боно безпомощен.

В 74-ата минута се разигра изключителна любопитна ситуация. Севиля изпълни корнер, след който последва много бърза контраатака за "кралете", завършила с нарушение срещу Бензема в пеналтерията. Съдията отсъди дузпа, но след като разгледа положението на системата за видеоповорение стана ясно, че всъщност атаката тръгва от Едер Милитао, който е играл с ръка в собственото си наказателно поле. Така 11-метровият наказателен удар бе в полза на гостите.

Бившият футболист на Барселона Иван Ракитич се нагърби с изпълнението и прати Куртоа в грешния ъгъл, с което изведе своя тим отново напред в резултата – 1:2.

Дълбоко в добавеното време късметът все пак се усмихна на домакините. Тони Кроос стреля от дистанция, а след злощастен рикошет в крака на Диего Карлош, топката влетя в собствената му врата – 2:2.

В последните секунди Каземиро имаше възможността да донесе пълен обрат за "кралете", но кълбото профуча на сантиметри от целта.

Реал Мадрид – Севиля 2:2

0:1 – Фернандо 22‘

1:1 – Асенсио 67‘

1:2 – Ракитич 78‘ (дузпа)

2:2 – Карлош 90+4‘ (автогол)

Реал Мадрид: Куртоа, Одриосола, Милитао, Начо, Марсело (Гутиерес – 66‘), Каземиро, Кроос, Модрич (Асенсио – 66‘), Валверде, Винисиус (Азар – 79‘), Бензема

Севиля: Боно, Навас, Кунде, Карлос, Акуня, Фернандо (Гудел – 84‘), Ракитич (Торес – 88‘), Жордан, Сусо (Оскар – 84‘), Гомес (Ен-Несири – 56‘), Окампос (Де Йонг – 88‘)