Легендите на Реал Мадрид победиха тези на Барселона с 3:2 в демонстративен двубой, игран на стадион "Блумфилд" в Тел Авив. В галактическото Ел Класико личаха имената на Роналдиньо, Ривалдо, Луиш Фиго, Роберто Карлош, Деко и други.

Магьосникът Роналдиньо откри резултата след точно изпълнена дузпа през първата част. След почивката обаче "белите" постигнаха пълен обрат с голове на Мунитис, Алфонсо Перес и Рубен де ла Ред. Втория гол за Барса отбеляза Хофре Матей.

Преди двубоя бившите футболисти на Барса имаха строг график, пише "Труд". След като участваха в откриващата изложба, която показва историята на клуба чрез нови технологии, те проведоха тренировка на стадион "Хамошава" в Петах Тиква.

Легендите на Барса разговаряха и с деца с аутизъм от Израел и след това имаха среща с играчи от израелски сборен отбор. Те се снимаха и разговаряха и с членове на един от местните фен клубове на Барса, Penya Àrab Blaugrana, които по време на тренировката приветстваха и пееха химна на клуба от трибуните.