Реал Мадрид започна убедително сезона в Ла Лига, след като надигра с 4:1 като гост Алавес. И петте гола паднаха през второто полувреме, като дебютиралият повторно начело на “Кралете” треньор Карло Анчелоти видя как тимът му поведе с три чисти попадения след дубъл на Карим Бензема (48, 62) и на Начо Фернандес (56). За домакините точен от дузба бе Хоселу (65), а в добавеното време на срещата резервата Винисиус вкара четвърти гол за столичани.

Анчелото не можеше да разчита на Ферлан Менди, Дани Карвахал, Алваро Одриосола, Тони Кроос и Дани Себайос, но за сметка на това нападението на тима му изглеждаше впечатляващо с Еден Азар, Гарет Бейл и Карим Бензема. Дебют за “Кралете” направи привлеченият със свободен трансфер от Байерн Мюнхен Давид Алаба, който се отчете с асистенция в края.

Първото полувреме бе наглед равностойно, без особено критични ситуации пред двете врати. За Реал късмета си опитаха Азар, Бензема и Бейл. Може би най-интересното положение бе пред вратата на гостите.

В 38-та минута Едгар Мендес центрира от дясното крило, а Риоха засече топката с глава. Домакините имаха претенции, че след това Лукас Васкес е играл с ръка, за да спре пътя на топката. В крайна сметка главният рефер Сесар Сото Градо даде знак, че е видял добре ситуацията и не посочи бялата точка. Телевизионните повторения също бяха красноречиви.

Много бързо след подновяването на играта Реал поведе. Бейл центрира от лявото крило, Васкес свали към точката на дузпата, където Азар успя да укроти топката, а Бензема от въздуха я забоде в мрежата за 1:0. В 56-та минута Реал удвои преднината си. Модрич центрира от дясното крило, а Начо Фернандес се отскубна от защитата на домакините успя да я засече в мрежата - 2:0.

Малко след това Джон Гуидети можеше да намали, но Куртоа спаси удара му. За сметка на това в 62-та минута Бензема реализира втория си гол. Федерико Валверде проби в половината на Алавес и намери Бензема на стрелкова позиция. Първият удар на французина бе спасен, но при добавката нападателят нямаше как да сбърка и вкара третия гол за Реал в мача.

Малко след това Алавес все пак реализира. Джон Гуидети се възползва от грешка на Едер Милитао и проби в наказателното поле, където бе повален от Куртоа. Хоселу бе повече от хладнокръвен при изпълнението на отсъдената дузпа и направи 1:3.

До края на срещата тимът на Карло Анчелоти не допусна повече грешки в отбраната си и запази преднината си. Резервата Винисиус пораздвижи играта на тима си, но в добавеното време на срещата се отчете с пропуск. В следващата атака бразилецът все пак реализира. Алаба центрира от лявото крило, а Винисиус с глава вкара четвъртия гол за тима си в срещата. В следващия кръг Реал гостува на Леванте, а Алавес приема Майорка.

Алавес - Реал Мадрид 1:4
0:1 Карим Бензема 48’
0:2 Начо Фернандес 56'
0:3 Карим Бензема 62'
1:3 Хоселу 65’-д
1:4 Винисиус 90+4'

Алавес: Пачеко, Агирегабирия, Лагуардия, Лежон, Дуарте, Пина (82 - Моя), Понс (59 - Ндиайе), Риоха (68 - Мартин), Гарсия (59 - Гуидети), Мендес (68 - Пелестри), Хоселу

Реал Мадрид: Куртоа, Алаба, Начо, Милитао, Васкес, Каземиро, Модрич (88 - Асенсио), Валверде (88 - Иско), Бейл (69 - Родриго), Азар (66 - Винисиус), Бензема (88 - Йович)