Леванте и Реал Мадрид сътвориха истинско голово зрелище, завършило наравно 3:3, в мач от втория кръг на Ла Лига. Двубоят на "Суитат де Валенсия" предложи много емоции и обрати.

"Кралете" изиграха много силно първо полувреме, но след почивката домакините дадоха сериозен отпор на своя съперник и бяха близо до това да се поздравят с успеха.

Срещата започна отлично за отбора, воден от Карло Анчелоти, като Гарет Бейл изведе "белият балет" напред в резултата още в 5-ата минута.

Марти (46‘) и Кампаня (57‘) се разписаха след почивката, за да направят пълен обрат. Винисиус Жуниор обаче отново възстанови равенството в 73-ата минута.

Робер Пиер (79‘) се възползва от грешка в отбраната на "кралския клуб" и се разписа за 3:2, но Винисиус имаше последната дума и с красиво попадение в 85-ата минута оформи крайния резултат.

Домакините трябваше да доиграят срещата с човек по-малко, след като стражът Айтор Фернандес (87‘) бе изгонен с директен червен картон.

Леванте отново се оказа "черна котка" за Реал Мадрид, след като последният двубой помежду им завърши с победа на валенсианци (2:1).

В следващия кръг мадридчани гостуват на Бетис, докато Леванте ще се изправи срещу Реал Сосиедад.

Двубоят започна отлично за "кралете", които откриха резултата още в 5-ата минута. Карим Бензема получи страхотен извеждащ пас зад гърба на противниковата защита. Голмайсторът не действа егоистично и подаде към Бейл, който от движение засече топката във вратата – 0:1.

При ситуацията останаха съмнения за засада, но след разглеждане с ВАР стана ясно, че такава няма и голът бе признат.

Реал продължаваше да атакува, но така и не успяваше да стигне до нещо по-опасно пред Айтор Фернандес.

Малко преди да измине половин час игра Давид Алаба опита изстрел от далечно разстояние, който обаче премина встрани от целта.

В 38-ата минута Гарет Бейл стреля опасно от пряк свободен удар, а топката профуча в опасна близост до десния страничен стълб.

Малко след това Иско се озова на добра позиция, но реши технично да прехвърля вратаря, с което прати топката над напречната греда.

Леванте започна шеметно след почивката и изравни резултата още преди да бяха изминали 30 секунди. Домакините организираха добра атака, при която Мелеро изведе Марти очи в очи с Тибо Куртоа, а нападателят пусна кълбото под плонжа на стража на "белите" – 1:1.

Леванте постигна пълен обрат в 57-ата минута. Де Фрутос центрира по страхотен начин към наказателното поле, където Кампаня засече от въздуха и разстреля Тибо Куртоа, като не му остави никакви шансове за намеса, пращайки топката под гредата.

Карло Анчелоти освежи своя състав, като двама от влезлите като резерви бяха замесени във второто попадение на Реал. Карвахал открадна топката в защита и бързо я изнесе в по-предни позиции към Каземиро, който изведе Винисиус очи в очи с противниковия страж, а бразилецът технично реализира за 2:2.

Отборът на Леванте още не беше казал последната си дума и в 79-ата минута отново излезе напред в резултата. Алаба не успя да се ориентира по най-добрия начин при центриране от фаул и свали с глава топката към Робер Пиер, който нямаше как да сбърка от подобна позиция.

Само 120 секунди по-късно домакините имаха възможност да решат всичко в своя полза. Кантеро бе изведен зад гърба на защитата на "кралския клуб", след което преодоля и Тибо Куртоа, а когато трябваше да направи най-лесното и просто да прати кълбото в опразнената врата, той нацели дясната греда.

5 минути преди края на редовното време Винисиус прояви индивидуална класа и отново възстанови паритета на "Сиутат де Валенсия" с техничен удар от малък ъгъл – 3:3.

В 87-ата стражът на Леванте бе изгонен с директен червен картон, след като игра с ръка извън пределите на своето наказателно поле, а проблемът за Пако Лопес беше, че треньорът нямаше право на повече смени до края на мача.

В оставащите минути все пак не падна ново попадение и резултатът се запази непроменен.

Леванте – Реал Мадрид 3:3