Реал Мадрид си го изкара на Шахтьор Донецк за срамната загуба от Шериф Тираспол в предишния кръг на Шампионската лига - разгромна победа с 5:0 на Олимпийския стадион в Киев. Над всички в мача бе намиращият се в невероятна форма от началото на сезона Винисиус. Бразилецът уби интригата в мача в началото на второто полувреме с два гола (50 и 56), а след това асистира за попадението на Родриго (65). В края на първата част Серхий Кривцов си отбеляза автогол, а в заключителните минути на срещата Карим Бензема реализира дежурното си попадение.

Така Винисиус вече има 7 гола от 11 срещи във всички турнири от началото на сезона, повече отколкото реализира общо в предишните си три кампании с екипа на Кралете. С тази победа Реал събра актив от 6 точки след първите си три мача в Група D на Шампионската лига, колкото има и Шериф. Тимът от Молдова загуби с 1:3 гостуването си на Интер в Милано и италианците вече имат 4 точки в актива си. Шахтьор е на последното място с 1.

Реал показа още през първото полувреме, че ще си тръгне от Украйна с трите точки, въпреки че в началните минути домакините имаха шансове чрез Фернандо и Тете. След това момчетата на Карло Анчелоти поеха контрола върху топката и след няколко добри възможности успяха да реализират чак в заключителните минути.

В 37-та Лукас Васкес опита да изведе Карим Бензема зад защитата на домакините с центриране от дясното крило, но Серхий Кривцов изпревари французина. Само че засече топката право в собствената си врата - 1:0 за Реал Мадрид. До края на полувремето вратарят на домакините Трубин отрази опасни удари на Бензема и Винисиус.

Реал уби интригата в срещата още в първите десет минути след подновяването на играта. В 50-та Бензема проби по лявото крило и пусна към границата на наказателното поле към Лука Модрич. Хърватинът с едно докосване изведе Винисиус сам срещу Трубин и бразилецът с лекота копна топката над него за 2:0.

Шест минути по-късно Винисиус реши всичко с трети гол за Реал. Бразилецът развинти защитата на домакините и с мощен удар покрай тялото на вратаря вкара втория си гол в срещата.

В 65-та минута Реал вкара и четвърти гол, а в неговата основа отново бе Винисиус. Бразилецът проби по лявото крило, след което намери на метри от вратата сънародника си Ридриго, който с удар под гредата реализира за 4:0.

До края Реал контролираше събитията, а в първата минута на добавеното време Карим Бензема довърши домакините. Асенсио пусна фин пас към французина в наказателното поле, а той с лекота преодоля Трубин за крайното 5:0.

Шахтьор Донецк - Реал Мадрид 0:5
0:1 Серхий Кривцов 37’-автогол
0:2 Винисиус 50’
0:3 Винисиус 56’
0:4 Родриго 65’
0:5 Карим Бензема 90+1’

Шахтьор Донецк: Трубин, Додо, Марлон, Кривцов, Исмаили (75 - Корниенко), Майкон, Тете (46 - Марлос), Педриньо, Патрик (79 - Степаненко), Соломон (46 - Антонио), Фернандо (74 Мудрик)

Реал Мадрид: Куртоа, Васкес, Милитао (87 - Вайехо), Алба, Менди (69 - Марсело), Каземиро, Кроос (78 - Валверде), Модрич (78 - Камавинга), Родриго (78 - Асенсио), Винисиус, Бензема