Реал Мадрид тресна с 4:1 Валенсия на "Сантиаго Бернабеу" и записа изключително важна победа в битката за шампионската титла.

С този успех "кралете" са еднолично на първото място с 49 точки и дръпнаха с цели 8 точки на Севиля, но са и с два мача повече. Валенсия остава на девета позиция с 28 точки.

По две попадения за домакините забиха Бензема (43 - дузпа и 88) и Винисиус (52 и 61), точен за гостите бе Гедеш (76).

Бензема стана четвъртият играч в историята на Реал Мадрид с над 300 гола. Карим вече има 301 в официални мачове за клуба, пред него са само легендите Алфредо ди Стефано (308), Раул (323) и Кристиано Роналдо (450).

Карим вкара тези 301 гола в 584 мача за Реал. Бензема има реален шанс да успее да задмине Ди Стефано и Раул, но трудно ще достигне рекорда на Роналдо.

Като цяло срещата бе равностойна, особено през първото полувреме, когато дори гостите бяха по-активни и имаха по-чистите положения. Малко преди почивката обаче Реал получи леко спорна дузпа, която бе вкарана от Бензема.

През второто полувреме домакините вкараха нови два бързи гола чрез Винисиус, което се оказа решаващо за крайната победа. Валенсия все пак успя да върне едно попадение, но в края отново Бензема бе точен за крайното 4:1.

Така Реал записа много ценен успех в битката със Севиля за шампионската титла.

Реал Мадрид - Валенсия 4:1

1:0 - Бензема (43)
2:0 - Винисиус (52)
3:0 - Винисиус (61)
3:1 - Гедеш (76)
4:1 Бензема (88)