Реал Мадрид направи нова крачка към титлата на Испания, след като обърна у дома Реал Сосиедад за победата с 4:1. Гостите поведоха след гол на Микел Оярсабал от дузпа в 9-та минута, а в края на полувремето Едуардо Камавинга (40) и Лука Модрич (43) обърнаха резултата след феноменални голове.

Карим Бензема имаше нещастието да му бъдат отменени два гола заради засади, но реализира дузпа в 76-та минута за 20-то си попадение в Ла Лига този сезон. Резервата Марко Асенсио (79) оформи крайния резултат с първото си докосване.

Така Реал увеличи преднината си на върха в класирането и вече има 63 точки, 8 повече от втория Севиля. Бетис е трети с 46 т и мач по-малко, а Барселона е на 4-та позиция с 45 т и два мача по-малко. Реал Сосиедад е 6-ти с 44.

Победата бе ценна за Реал Мадрид и за самочувствието на отбора преди реванша от осминафиналите на Шампионската лига срещу ПСЖ. Мачът е в сряда на “Бернабеу”, а испанците загубиха в Париж с 0:1.

Двубоят започна по шокиращ начин за домакините, които изоставаха в резултата след само 9 минути. Дани Карвахал спъна в наказателното си поле Давид Силва, а Микел Оярсабал реализира хладнокръвно отсъдената дузпа.

Реал опита да върне бързо гола, но гостите се отбраняваха прекрасно и в дълги периоди от първото полувреме не допуснаха особени опасности пред вратата си. Развръзката дойде в последните пет минути на първото полувреме, когато Кралете направиха пълен обрат.

В 40-та минута започналият като титуляр Едуардо Камавинга отправи страхотен удар от около 25 метра и не остави никакви шансове на Ремиро - 1:1.

Буквално в следващата атака гол на Бензема беше отменен заради засада. Баските сгрешиха пред вратата си при изнасянето на топката, Модрич пусна към Бензема, който реализира. Много бързо обаче страничният рефер вдигна флага си, а ВАР потвърди решението му.

Вторият гол за Реал все пак не закъсня. В 43-та минута Лука Модрич направи 2:1 с нов феноменален гол. Хърватинът получи топката на границата на наказателното поле и с прекрасен удар с неудобния си ляв крак намери далечния ъгъл о направи пълен обрат. До края на първото полувреме и Дани Карвахал можеше да реализира, но от малък ъгъл стреля в аут.

Второто полувреме започна с пропуски на Бензема и Каземиро, а в 61-та минута удар на французина бе отразен с мъка от Ремиро.

В 69-та минута Бензема вкара за 3:1, но и този гол беше отменен заради засада. Нападателят изостри атаката с пас към Родриго, който комбинира с Винисиус, чийто пас с пета рикошира в тялото на защитник. Миг по-късно Бензема забоде топката в мрежата от воле. ВАР обаче се намеси и отмени гола заради засада при паса към Родриго.

Бензема покача още няколко минути за гола си в този мач. В 75-та Винисиус беше спънат на границата на наказателното поле. Първоначално реферът отсъди свободен удар, но отново след намесата на ВАР промени решението си - дузпа за Реал. Бензема прати Ремиро в обратния ъгъл и отбеляза 20-тия си гол в Ла Лига този сезон.

Малко след това Асенсио замени Родриго и испанският национал реализира за 4:1 с първото си докосване. Дани Карвахал проби по дясното крило, навлезе в наказателното поле и почти от аутлинията върна към Асенсио. Крилото технично обърна топката в мрежата за крайното 4:1.

Реал Мадрид - Реал Сосиедад 4:1
0:1 Микел Оярсабал 9’-д
1:1 Едуардо Камавинга 40’
2:1 Лука Модрич 43’
3:1 Карим Бензема 76’-д
4:1 Марко Асенсио 79’

Реал Мадрид: Куртоа, Карвахал (84 - Васкес), Милитао, Алаба, Менди, Каземиро, Камавинга, Модрич (82 - Себайос), Родриго (77 - Асенсио), Винисиус (82 - Марсело), Бензема (84 - Мариано)

Реал Сосиедад: Ремиро, Горосабел, Пачеко (46 - Рафиня), Льо Норман, Субелдиа, Салдуа (64 - Елустондо), Ияраменди (64 - Субименди), Мерино, Оярсабал, Силва, Исак (80 - Сьорлот)